• Hrvatska nije briljirala protiv Egipta, ali je prošla u četvrtfinale SP-a!

Hrvatska nije briljirala protiv Egipta, ali je prošla u četvrtfinale SP-a!

Hrvatska rukometna reprezentacija u Montpellieru je svladala Egipat s 21:19 i prošla u četvrtfinale Svjetskog prvenstva gdje će igrati protiv Španjolske.

Bila je to utakmica Hrvatske s dva lica – sjajno prvo poluvrijeme, dok je drugo bilo za zaborav. Hrvatska je imala rupu od 11 minuta bez pogotka i to zabrinjava uoči četvrtfinala sa Španjolcima.

Hrvatska je pitanje pobjednika riješila već u prvom poluvremenu kada je otišla na plus sedam. Obrana je bila sigurna, a na golu sjajan Ivan Pešić kojega je izbornik Željko Babić stavio u momčad, dok je izbacio Filipa Ivića. U tim trenucima predvodio nas je Horvat koji je u prvom poluvremenu zabio pet golova.

No, Hrvatska je u nastavku nedopustivo pala i grogirani se protivnik vratio u igru. Horvat je otvorio poluvrijeme golom, a Stepančić nije iskoristio zicer za plus osam. Nakon toga je uslijedio period od 11 minuta bez hrvatskog gola i Egipat je stigao na samo minus dva. Ipak, Hrvatska se pribrala i uspjela sačuvati prednost do kraja utakmice.

Hrvatsku su do pobjede vodili Zlatko Horvat sa šest golova, Luka Cindrić postigao je poet, dok su Željko Musa i Luka Stepančić zabili su po tri gola. Ivan Pešić skupio je 11 obrana. Kod afričkog prvaka Ahmed El-Ahmar zabio je pet golova.

Kauboje tako nije zadesila sudbina Njemačke i Danske koji su danas iznenađujuće ispali sa SP-a. Četvrtfinale sa Španjolskom igra se u utorak u 20:45.