• HNK “Rama” pobjedom završio sezonu u Drugoj ligi Federacije BIH-Jug

HNK “Rama” pobjedom završio sezonu u Drugoj ligi Federacije BIH-Jug

Seniori HNK “Rama” su pobjedom od 2:0 nad NK “Kamešnica” završili prvenstvenu sezonu 2022./’23. u Drugoj ligi FBIH-Jug. Ramski su nogometaši na kraju sezone zauzeli 10. mjesto.

“Rama” je vrlo brzo povela, u prvih deset minuta susreta priliku je iskoristio Luka Budimir koji pogađa za 1:0. Nakon čega je publika imala priliku gledati jednu prilično tvrdu utakmicu, čvrstu s obje strane, bez previše prilika. HNK “Rama” je već na samom početku igrao bez Dedića i Babića, da bi u tridesetim minutama susreta došlo do žestokog sudara glavama na terenu, uslijed čega Mario Budimir napušta teren.

“Rama” je rezultat održavala do samog kraja prvog poluvremena, izvrsne su prilike imali Zadrić i Juričić, ipak, ekipe na odmor odlaze s rezultatom 1:0. “Rama” je u nastavku nastavila s dobrom i čvrstom igrom, a pobjedu je u 14. minuti drugog poluvremena potvrdio Marko Zadrić izvrsnim pogotkom za 2:0.

“Obzirom da smo sezonu započeli s dosta problema, tri igrača iz prošle sezone su otišla, nismo imali mogućnosti trenirati na stadionu, trenirali smo u dvorani do početka prvenstva. Nismo prošli ni pripreme kako treba. Stoga, što se tiče svega, svih problema, zadovoljan smo učinkom. Napredovali smo za par mjesta, osvojilo smo više bodova nego u prvom dijelu. Tako da možemo biti zadovoljni”, kazao je za Ramski Vjesnik trener “Rame”, Miroslav Vučić.

Vučić pak ističe mladi pogon u proteklom periodu

“Velika nam je satisfakcija što smo u ovoj polusezoni oformili par mladih igrača koji su praktično postali standardni igrači, što je budućnost našeg kluba. Tako da imamo neki polog za budućnost. Moglo se puno više, ali bilo je ozlijeđenih igrača itd. S Upravom sam razgovarao, nastavljamo do ljeta. Priviknuo sam se, upoznao ekipu, ljude i grad, koji su mi prirasli srcu. Volio bih da ostanem”, kazao je Vučić.

“Današnjom utakmicom protiv Kamešnice priveli smo kraju još jednu sezonu. Zasluženo smo došli do pobjede protiv, danas na trenutke vrlo dobre, ekipe Kamešnice. Kad se sve zbroji i oduzme na kraju sezone ne možemo baš biti zadovoljni krajnjim ishodom. Bila je ovo vrlo teška sezona za sve nas, ušli smo dobro u sezonu, osvojili Kup i onda u Ligi samo naprasno stali. U nekim je utakmicama falilo malo sreće, u nekim se osjetilo veliko neiskustvo većine igrača. Jednostavno, snagom se nismo mogli nositi u pojedinim utakmicama s mnogo iskusnijim igračima i ekipama. Nadam se da ćemo se u narednoj sezoni pojačati na pojedinim pozicijama i samim time ostvariti bolje rezultate i mnogo bolji rezultat na prvenstvenoj ljestvici!”, kazao je kapetan na današnjoj utakmici Marko Jeličić Čongo.

“Nakon prošlogodišnjeg sjajnog plasmana u Drugoj ligi-Jug, kad smo osvojili sjajno četvrto mjesto, nadali smo se da bismo i ovu sezonu mogli ponoviti sličan rezultat. Ipak, manjak iskustva i kratka klupa su se odrazili na ovu sezonu, i na kraju mnogo lošiji plasman nego prošle sezone. Mnogo igrača nam je otišlo na početku sezone i u polusezoni. Bilo je i mnogo ozljeda i kartona kao nikada prije. Jednostavno na to nismo mogli utjecati i bili smo u većini utakmica mnogo oslabljeni da bismo napravili neki bolji rezultat. Ipak, nećemo se izvlačiti na to, dosta utakmica smo odigrali jako loše, ispod svake razine”, pojašnjava Jeličić.

Ipak, Jeličić ističe kako ekipa sljedeće sezone mora bolje te kako se nadaju pojačanju na nekim pozicijama i boljem plasmanu pri vrhu ljestvice.