• Hrvatski rukometaši oprostili se od Eura pobjedom protiv Njemačke

Hrvatski rukometaši oprostili se od Eura pobjedom protiv Njemačke

Hrvatski rukometaši pobijedili su Njemačku za kraj Eura, ali kako god gorak okus ovog Eura nismo uspjeli isprati. Prava šteta da smo se uopće doveli do ovoga, jer sigurni smo da se moglo bolje, ali to je sada teško dokazati.

Nakon što je Austrija uzela bod Njemačkoj, u drugom kolu ovdje u Kolnu napravljena je kalkulacija po kojoj Hrvatska može s Njemačkom igrati za plasman u polufinale. Francuska je dobila Austriju i Mađarsku, Island je dobio Austriju, a Njemačka Mađarsku. Sve se baš ostvarilo kako smo željeli, osim što smo mi sve baš uspjeli zabrljati s dva poraza od Mađarske i Islanda koja su nas bacila na pod. I umjesto da dođemo do cilja, a to je konkurentnost u drugom krugu mi smo se doslovno raspali,-pišu Sportske.jutarnji.hr

Bilo je jako upitno kako će to izgledati protiv Njemačke. Nizozemska ima bod i -19 gol razliku, mi smo prije Njemačke bili na bodu i -10.

Počeli smo s nešto izmjena

Kuzmanović koji se nametnuo bio je na golu i bio je ponovo sjajan, daleko naš najbolji igrač u prvom dijelu u kojem je zasjenio čak i Wolffa na vratima Njemačke. Obranio je devet lopti i umjesto da vodimo mi smo na poluvremenu bili u minusu za gol.

Druga promjena je bio Glavaš na krilu, treća u obrani aktivirani Mamić, ali ubrzo i u napadu, jer Lučina nije išlo, pa smo se jer nismo mogli s Mamićem morali krpati s dva niska igrača na vanjskim pozicijama, a protiv snažne njemačke obrane bilo jako teško.

Dobro je bilo vidjeti da se Duvnjaku otvorilo s tri uzastopna gola, da je to rasteretilo naš napad, ali greške koje smo radili spadaju u red nevjerojatnog. Još jednom na ovom Euru. Dakle, imali smo vodstvo 6:7 i dva igrača više dvije minute, ali nismo uspjeli baš ništa. Onda smo imali 10:13, Kuzmanović je branio sjajno, Duvnjak zabijao i onda umjesto da to iskoristimo, Njemačka nam radi 4:0 u finišu. Samo za minuti su nam 10:13 pretvorili u 13:13. Kako su sve te lopte ispadale, što smo sve radili u napadu teško je razumjeti, a Nijemci su ni krivi ni dužni nakon prvih 30 minuta imali prednost.

Budimo iskreni da Kuzmanović nije branio zicere to bi bilo i više za Njemačku koja je lako probijala naš blok, prvo Knorr, pa Uscins, pa Heymann. Nismo ih mogli zadržati u igri jedan na jedan, makar je dojam bio da Njemačka ne igra punom snagom.

Mi ni tu snagu nismo imali

Gislasson je bio strpljiv na -3, čekao je da njegov tim sastavi obranu i kada se to dogodilo brzo su okrenuli rezultat. Zarotirao je mlađe snage, oni su mu donijeli uzlet, a Knorr i Wolff sve su to iskontrolirali kao i obično na ovom prvenstvu. Ista je da utakmica nije bila rezultatski bitna, ali pred ovakvom publikom Nijemci su pokazali da im je stalo da budu najbolji što je moguće u tom trenutku.

Nijemci su u nastavak krenuli sa Spathom na golu, ali ne samo s njim nego i sa LichtleinomFisherom, Uscinsom sve dojučerašnjim juniorskim reprezentativcima, jer bila je to idealna prilika mladim igračima za sazrijevanje u utakmici bez pritiska rezultata. Ali naš klinac Kuzmanović sve ih je zasjenio i u drugi dio smo krenuli s prednošću 17:15 nakon čega je Gilsasson zvao time out. Ali nije mijenjao, nego je od mladih tražio više. I jako brzo su se vratili na 17:17.

Hrvatska je s ‘ludim’ Kuzmanovićem stigla na +4 (23:19) u 49. minuti, pa je Gislasson morao po hitnom postupku vratiti najiskusnije, ali Kuzmanovića nije mogao zaustaviti. Sve je branio doslovno, a penal Kasteningu na +5 bio je vrh njegove sjajne epizode u Lanxess Areni.

I na +6 bilo je samo važno kako zadržati tu prednost, da ne počnemo opet bez veze gubiti lopte. No i to uz Kuzmanovića koji je branio sve nije bilo nikakav problem.

Pobjedom smo počeli i pobjedom završili ovaj Euro, a opet smo silno razočarani makar su skalpovi Španjolske i Njemačke u Kolnu posebno vrijedni.

/Izvor: Sportske.jutarnji.hr/