• Novi poraz nogometaša Rame

Novi poraz nogometaša Rame

Nogometaši HNK Rama poraženi su u prvenstvenoj utakmici na domaćem terenu protiv HNK Sloga u sklopu 9. kola Druge lige FBiH-Jug.  Utakmica je odigrana u nedjelju 15. listopada 2023. godine po izrazito lošem vremenu. Jaka i neprekidna kiša natopila je teren te se činio skoro nemogućim za igru.

Na takvom terenu puno bolje su se snašli gosti iz G.Vakufa-Uskoplja koji su potopili Ramu rezultatom 1:4.

Gosti su poveli već u 6. minuti što je nagovijestilo u kojem bi pravcu trebala otići utakmica. Domaća ekipa Rame nije se dala i stvarala je prilike, no, nikako da ta lopta završi u mreži.

Na ovoj današnjoj utakmici pokazalo se pravilo da ono što ne daš protivniku vrati ti se. Nogometaši Rame su stvarala brojne prilike i u prvom i u drugom poluvremenu. Sredinom drugog poluvremena Rama je ostala s igračem manje jer je Duje Nevistić isključen kada je dobio dva žuta kartona u roku od 20 sekundi zbog prigovora.

Izjednačujući pogodak za Ramu u drugom poluvremenu postigao je Gabrijel Rotim nakon niza odbijanja. Gosti su svega dvije minute kasnije postigli vodeći pogodak, a onda kao da se Rama raspala te je konačni rezultat utakmice HNK Rama 1:4 HNK Sloga.

Po tko zna koji put pokazalo se da nogometašima Rame nedostaje oštrine u završnici. Umjesto da su pobjeđivali u svim utakmicama koliko su prilika imali, uvijek izvuku deblji kraj. Jednostavno kao da im je protivnička mreža ukleta. Svi udarci idu ili u okvir gola, ili uz sami okvir ili se nekako iščeprka s gol crte ili jednostavno umjesto u mreži lopta završi u protivničkom igraču.

Međutim, zabrinjavajući je broj golova koje Rama primi u zadnje vrijeme.