• Reprezentacija svećenika iz BiH brončana na Europskom prvenstvu u Albaniji

Reprezentacija svećenika iz BiH brončana na Europskom prvenstvu u Albaniji

Reprezentacija svećenika Bosne i Hercegovine osvojila je brončano odličje na 16. Europskom prvenstvu za svećenike koje se od 5. do 8. veljače igralo u albanskom Skadru. Prvo mjesto osvojila je Hrvatska, a drugo Poljska.

Posljednjeg natjecateljskog dana u četvrtak, 8. veljače igrala se završnica. Nakon utakmica za plasman od 16. do 5. mjesta uslijedila su dva polufinala u kojemu su se sastali: Hrvatska i Rumunjska te Bosna i Hercegovina i Poljska. Hrvatska je pobijedila Rumunjsku 2:0, a BiH je izgubila od Poljske rezultatom 5:1.

U utakmici za treće mjesto bh. svećenici dobili su Rumunjsku rezultatom 7:1 i tako drugo prvenstvo za redom su osvojili brončano odličje. U finalu je Hrvatska bila bolja od Poljske rezultatom 3:2 te su tako osvojili zlatnu medalju.

Vrijedi istaknuti kako je najbolji strijelac natjecanja don Josip Papak

Albanski grad Skadar domaćin je, 16. po redu, Europskog prvenstva za svećenike u malom nogometu koje se igra od 5. do 9. veljače. Nakon prvog dana natjecanja koje je održano u utorak, 6. veljače svećenici iz BiH osigurali su prolaz u polufinale.

Momčadi su bile podijeljene u pet skupina, a svećenici iz BiH bili su smješteni u prvoj zajedno s reprezentacijom Austrije i Bjelorusije. Nakon dvije pobjede (BiH-Austrija 7:0 i BiH-Bjelorusija 11:0) u četvrtfinalu snage su odmjerili s ekipom Slovačke koju su pobijedili s 3:2.

Svećeničku nogometnu reprezentaciju BiH pod trenerskim vodstvom Mate Neretljaka predstavljaju: fra Nikola Pejčin, don Dražen Kustura, fra Ivica Tomas, fra Nikica Tomas, don Vladimir Pranjić, fra Mario Jelić, fra Bojan Martinović, fra Ivan Tučić, don Stjepan Didak, fra Ivan Stanić, fra Jure Šekerija, don Josip Papak, don Ljubo Zadrić i fra Josip Tomas.

Izvor: Vrhbosanska nadbiskupija