Sunčano uz umjerenu naoblaku, jutarnja magla po kotlinama

Sunčano uz umjerenu naoblaku, jutarnja magla po kotlinama

U Bosni i Hercegovini jutros je prevladavalo sunčano vrijeme uz malu do umjerenu naoblaku. Po kotlinama i uz riječne tokove mjestimice se zadržavala magla i niski oblaci.

Temperature zraka u 7 sati iznosile su: Bjelašnica -6 stupnjeva, Drvar i Sokolac -3, Bugojno i Sanski Most -2, Banja Luka, Bihać i Prijedor 0, Ivan-sedlo, Livno i Tuzla 1, Doboj, Sarajevo i Zvornik 2, Srebrenica 3, Bijeljina 4, Trebinje 5 te Mostar 8 stupnjeva.

Atmosferski tlak u Sarajevu iznosio je 950 milibara, što je za osam milibara više od uobičajenog, a tlak zraka sporo raste.

Tijekom dana u Bosni i Hercegovini očekuje se sunčano vrijeme uz malu do umjerenu naoblaku. Prijepodne, osobito po kotlinama središnje Bosne i uz riječne tokove, moguća je pojava magle ili niske naoblake. Vjetar slab do umjeren, sjeverni i sjeverozapadni. Najviša dnevna temperatura kretat će se od 8 do 14 stupnjeva, dok će na jugu dosezati do 16 stupnjeva.

U Sarajevu će jutro biti pretežno oblačno, uz postupno smanjenje naoblake tijekom dana. Najviša dnevna temperatura iznosit će oko 9 stupnjeva.

 

Podijelite svoje mišljenje sa nama i ostavite komentar