Zoster se oprašta od albuma ‘Najgori’ uz spot za istoimenu pjesmu
Popularni mostarski bend Zoster, kojim se Mostar s ponosom može pohvaliti, oprašta se od svog posljednjeg albuma novim spotom za pjesmu ”Najgori”, po kojoj album i nosi ime.
Iza benda je dinamično razdoblje ispunjeno brojnim koncertima širom regije i inozemstva, a sada je došlo vrijeme za završni čin ovog glazbenog poglavlja. Ove godine Zoster slavi 25 godina postojanja, a njihovi vjerni obožavatelji s nestrpljenjem očekuju novi studijski materijal.
Najava posljednjeg singla i spota s albuma ”Najgori” možda znači da će šesti album uskoro ugledati svjetlo dana. Spot za pjesmu ”Najgori” snimljen je tijekom koncerta u Domu mladih u Sarajevu u prosincu prošle godine, a njegovu produkciju potpisuje Goran Stojkić iz BONKproduction iz Mostara. Premijera je danas (7. veljače) u 19 sati.
https://www.facebook.com/watch/?v=1570770866924855
Zoster je bosanskohercegovačka grupa iz Mostara, osnovana 2000. godine. Zoster je do sad objavio pet albuma koje karakteriziraju razni glazbeni žanrovi od reggae, ska, rock, blues, popa, a kroz sve žanrove kantautor Mario Knezović, autor glazbe, teksta i frontmen, poetski i prirodno je stigao do vlastitoga autentičnog izričaja, koji je najviše obilježio grupu Zoster. “Grupa Zoster iza sebe ima pet studijskih albuma koja možemo podijeliti u 2 faze prema zvuku i poetici.
Prvoj fazi pripadaju albumi “Ojužilo” i “Festival budala”, a drugoj “Imači kada”, “Srce uzavrelo” i “Najgori”
Prvu možemo nazvati mladalačkom i studentskom fazom i po poetici i angažmanu, dok je druga faza zrelija što je logično zbog samog protoka vremena i iskustva i znanja koje je stečeno, introvertnija, pa i mračnija”, rekao je Mario Knezović, navodi se na web stranici Zostera.
Osim samostalnih kocerta grupe Zoster koje su imali, pa skoro u svim većim gradovima u regiji, svirali su i u Barceloni, Parizu, Beč, Zurihu, Amsterdamu, Geteburgu, New Yorku, Londonu, Aachenu, Tilburgu, Arnhemu, Baselu, Malmeu, a odsvirali su i većinu festivala u regiji, a nabrojat ćemo samo neke: Exit festival u Novom Sadu, InMusic Festival u Zagrebu, Sarajevo film festival, Lake fest Nikšić, Jazz fest Sarajevo, Soča Reggae Riversplash music festival, Seasplash Pula, OK Fest Tjentište, Arsenal fest Kragujevac, Bedem fest Nikšić, Love fest Vrnjačka Banja, Mostar Summer Fest …
Trenutnu postavu grupe čine Mario Knezović – vokal, Silvije Nuić – gitara, Adis Sirbubalo – klavijature, Nikola Galić – bas, Anes Beglerbegović – bubnjevi i Borjan Milošević – tonac.