ATP Peking: Pobjede Karlovića i Dodiga

Hrvatski tenisači Ivo Karlović i Ivan Dodig bili su uspješni u svojim nastupima na velikom ATP turniru u Pekingu u utorak, Karlović je u susretu 2. kola nadigrao Tajvanca Yen-Hsun Lua sa 7-6 (6), 6-3, dok je Dodig u dvoboju 1. kola svladao Urugvajca Pabla Cuevasa sa 7-5, 6-2.

Karlović je do druge pobjede u četvrtom međusobnom dvoboju protiv Lua stigao nakon sat i 16 minuta igre tijekom kojih izgubio tek devet poena na svom servisu.

Naš je igrač postigao čak 24 asa, te Tajvanac nije imao niti jednu priliku za "break". S druge strane, Karlović je u drugom setu iskoristio svoju jedinu priliku za oduzimanje servisa suparniku.

Zanimljivo, Karlović i Lu u dosada odigrali osam setova, a čak šest ih je odlučeno u "tie-breaku".

U 3. kolu će Karlović igrati protiv boljeg iz susreta između Čeha Tomaša Brdycha i Francuza Richarda Gasqueta.

Dodig je uspio uzvratiti Cuevasu, pobjedniku ovogodišnjeg turnira u Umagu, za nedavni poraz u Kuala Lumpuru, te ostvariti prvu pobjedu u njihovom trećem međusobnom dvoboju.

Dodig je tijekom susreta spasio čak osam od devet prilika za "break", dok je on uspio četiri puta oduzeti servis Urugvajcu i tako izboriti plasman u 2. kolo u kojem ga očekuje Rus Mihail Južni.