Bravo Marine: Čilić u četvrtfinalu Wimbledona!

Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale najpoznatijeg svjetskog teniskog turnira Wimbledona. Čilić je u osmini finala slavio protiv Amerikanca Denisa Kudle sa 6:4, 4:6, 6:3 i 7:5 nakon dva sata i 43 minute igre.
Najbolji hrvatski tenisač, koji je u Wimbledonu postavljenog za devetog nositelja, dosta se mučio protiv Kudle. Amerikanac je izborio tri break lopte, ali se Čilić uspio spasiti, a zatim kod vodstvo od 5:4 uspio je iskoristiti svoju četvrtu priliku za obrat te je dobio prvi set nakon 41 minute.
Čilić je u prvom setu imao samo 53% prvog servisa te je više griješio i manje zabijao od Kudle, ali je ipak uspio osvojiti prvu dionicu igre.
Kudla uspio izjednačiti
Amerikanac je i u drugom setu radio velike probleme Čiliću. Čilić je smanjio broj neprisljenih pogrešaka, ali nijednom nije uspio ugroziti servis Kudli. S druge strane Kudla je iskristio prvu priliku za obrat, a zatim mirno do kraja seta sačuvao svoju prednost za 6:4 i 1-1 u setovima.