• Dajte nam tog Messija! Vatreni srušili Nigeriju na startu SP-a

Dajte nam tog Messija! Vatreni srušili Nigeriju na startu SP-a

Hrvatska je otvorila Svjetsko prvenstvo 2-0 pobjedom protiv Nigerije u Kalinjingradu pred više od sedam tisuća Hrvata koji su dominirali na tribinama kao što su Modrić, Rakitić i društvo dominirali veći dio utakmice protiv Nigerijaca.

Zlatko Dalić izveo je superofenzivni sastav s Perišićem i Rebićem kao krilnim napadačima te Kramarićem i Mandžukićem. Rakitić i Modrić bili su dva zadnja vezna.

Croatia – Nigeria Rezultati uživo

Lovren i Vida bili su na stoperima i odigrali su bez greške, kao i Strinić na lijevom beku. Vrsaljko je bio nešto rezerviraniji na desnoj strani. Rebić je mijenjao strane s Perišićem, Kramarić je imao slobodnu između linija, a Mandžo je radio ono što najbolje zna, okrenut leđima vraćao je lopte i namještao šanse, po jednu Rebiću i Perišiću u prvom dijelu.

Hrvatska je dominirala, ali bili smo bez udarca u gol, čak smo i poveli s ‘nulom’ u toj statističkoj rubrici. Modrić je izveo korner, Rebić je prebacio loptu glavom na drugu stativu, Mandžukić se bacio i pucao glavom, lopta je išla van, ali Etebo ju je šeprtljavo ubacio u svoju mrežu. No gol je gol, pisala ga Fifa Mandžili ili nigerijskom stoperu.

Nigerija je bolje otvorila drugo poluvrijeme, ali Dalić je na vrijeme reagirao. Izvadio je Kramarića i uveo Brozovića te vratio sredinu terena koju su Nigerijci nakratko zauzeli. Prvi udarac u okvir gola bio je penal koji je Luka Modrić pretvorio u 2-0 u 71. minuti.

Mandžukić je bio u petercu, Ekong ga je zagrlio kao najboljeg prijatelja, a brazilski sudac Sandro Ricci bez imalo oklijevanja pokazao je na bijelu točku. I nije pogriješio! Bio je to klasični zahvat, nedopušten u nogometu, Mandžo je to pametno odradio, a drugi dio posla pripao je kapetanu. Modrić je namjestio loptu na bijelu točku i poslao je u jednu, a golmana u drugu stranu.

Hrvatska je pobijedila 2-0 i nakon prvog kola zasjela je na čelo skupine D ispred Argentine koja je odigrala 1-1 protiv Islanda. Messi i društvo bit će pravi test Vatrenima u četvrtak u 20 sati.

/Izvor: 24sata.hr/