Devet koševa Bogdanovića, povijesni preokret Memphisa

Golden State Warriorsi su nakon dva uzastopna poraza, od Phoenixa i San Antonija, pobijedili Brooklyn Netse sa 107:99. Netsima je to drugi poraz u nizu, nakon dvije uzastopne pobjede.

Klay Thompson zabio je 25, Draymond Green 17, uz osam skokova i sedam asistencija, a Stephen Currydodao je 17 poena i pet dodavanja. Kod Netsa 23 je zabio Jarrett Jack svom bivšem timu, a Brooke Lopez iDeron Williams dodali su po 18.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović zabio je devet u redovima Brooklyna, uključujući tricu za smanjenje zaostatka u četvrtoj četvrtini na 93:88, nakon što su u trećoj četvrtini gosti u Oaklandu gubili s s 15 koševa razlike.

No snažnom završnicom Warriorsi su osigurali pobjedu, devetu nad Brooklynom u zadnjih 10 domaćinstava.

Memphis je u neizvjesnoj završnici pobijedio Sacramento 111:110 košem Courtneyja Leeja, i to nakon što su Kingi prosuli vodstvo od 26 poena!

Sacramento je dominirao utakmicom i sedam minuta prije zadnjeg zvuka sirene još uvijek je imao 17 koševa prednosti. No uslijedio je niz Memphisa 16-1 za smanjenje zaostatka, a prvo vodstvo osigurao im je Mike Conley tricom 11 sekundi prije kraja.

Drugo vodstvo i zaključenje najvećeg preokreta u povijesti kluba donio je Lee košem za 111:110 sa zvukom sirene.
Grizzliese, kojima je to 18. pobjeda u nizu na domaćem parketu, je s 22 koša i 11 asistencija predvodio Conley.

Nakon pet uzastopnih pobjeda Toronto Raptorsi su kod kuće izgubili od Chicago Bullsa 93:100, a briljirao je centar Pau Gasol sa 27 poena i 11 skokova. Derrick Rose, koji je propustio dvije sezone zbog teških ozljeda, upisao je 20 koševa za Bullse, ali je pred kraj susreta lakše ozlijedio gležanj.

Ekipu Toronta predvodio je Kyle Lowry s 20 poena i osam asistencija.

I nakon osam susreta Philadelphia je bez pobjede, a sinoć je izgubila od Dallasa 70:123. Kod pobjednika istaknuo se Dirk Nowitzki s 21 košem.

Rezultati NBA lige:
Toronto Raptors – Chicago Bulls 93:100
Memphis Grizzlies – Sacramento Kings 111:110
Dallas Mavericks – Philadelphia 76ers 123:70
Golden State Warriors – Brooklyn Nets 107:99 (Bojan Bogdanović je u 37 minuta upisao 9 koševa, 2 asistencije i 3 skoka za Brooklyn)