Drugo zlato za Maze, Komšić 19. u superkombinaciji

Sjajna slovenska skijašica Tina Maze svjetska je prvakinja u superkombinaciji, što joj je drugo zlato i treća medalja na SP-u u Vailu i Beaver Creeku!

Maze je bila vodeća nakon spustaškog dijela natjecanja za superkombinaciju na Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju u Beaver Creeku i Vailu, a kako je bila najbolja slalomašica među onima na vrhu nakon spusta, samo ju je velika pogreška u slalomu mogla udaljiti od titule. No Slovenka nije napravila pogrešku i do drugog zlata na ovom SP-u, poslije onog spustaškog, došla je s prednošću od 22 stotinke sekunde ispred drugoplasirane Austrijanke Nicole Hosp, koja je bila četvrta nakon spusta.

Treće mjesto je sa zaostatkom od 35 stotinki zauzela još jedna Austrijanka Michaela Kirchgaser, koja je bila osma nakon spusta.
Ovo je za Maze ukupno treća medalja u Vailu i Beaver Creeku, nakon srebra u superveleslalomu i zlata u spustu. Slovenska skijašica nada se da će ponoviti uspjeh Norvežanina Lassea Kjusa, skijaša koji je na jednom SP-u (Beaver Creek, 1999.) osvojio odličja u svih pet disciplina.

Među 32 skijašica bile su i dvije Hrvatice – Andrea Komšić zauzela je 19. mjesto sa zaostatkom od 7,91 sekunde, a nakon spusta bila je 25., dok je Leona Popović izletjela sa staze već u prvoj vožnji.