• HKK “Rama” slavio u ludoj završnici druge utakmice doigravanja lige Košarkaškog saveza Herceg-Bosne

Druga finalna košarkaška utakmica doigravanja lige Košarkaškog saveza Herceg-Bosne između HKK “Rama” i HKK “Čapljina” odigrana je Sportskoj dvorani u Prozoru u nedjelju 2. travnja 2023. godine. Podsjetimo da je Rama dobila prvu utakmicu u Čapljini u uzbudljivoj završnici.

Uzbuđenja nije nedostajalo ni na ovoj utakmici

U sportskoj dvorani tražilo se mjesto više. Omogućeno je i praćenje utakmice s parketa. Utakmica je započela dosta tvrdo što govori i rezultat prve četvrtine koja je završila 10:12 za goste.

U drugoj četvrtini već su se zagrijali i razigrali igrači oba tima te je postignuto više koševa. Domaći košarkaši su uspjeli svojom borbom preokrenuti taj minimalni zaostatak iz prve četvrtine te otići na poluvrijeme s prednošću od šest koševa. Rezultat na poluvremenu je bio HKK “Rama” 37:31 HKK “Čapljina”.

Treća četvrtina je počelo tvrdo

Igralo se koša za koš. Iako su Čapljinci ušli sa šest koševa zaostatka iz te tvrde igre uspjeli su doći do preokreta te uzeti prednost od dva poena; HKK “Rama” 48:50 HKK “Čapljina”.

Zadnja četvrtina nije mogla bez drame

Iako je “Čapljina” vodila “Rama” je uspjela preokrenuti rezultat polovicom četvrte četvrtine.

Završetak ove četvrtine je bio poslastica napetosti. Dvorana je bila na nogama. Nakon silnih uzbuđenja “Rama” je slavila sa 70 naprema 64.

U večerašnjoj je utakmici briljirao Ante Ćališ sa 27 poena, nakon toga Patrik Ćavar s 11, Petar Begić s 10, Ivica Tomić s devet te Marko Meštrović sa šest.

Kada je riječ o skokovima, Ante Ćališ 19, Vilim Perković 16, Ivica Tomić šest. Najviše je uspješnih asistencija imao Patrik Ćavar devet, zatim Marko Meštrović četiri te Ante Ćališ dvije. Perković je također imao tri blokirana šuta.