• HNK “Rama” slavio u pretposljednjem kolu sezone na domaćem terenu

HNK “Rama” slavio u pretposljednjem kolu sezone na domaćem terenu

Seniori HNK “Rama” slavili su u pretposljednjoj utakmici Druge lige FBiH – Jug protiv ekipe HNK “Neum” rezultatom 3:2.

“Rama” je odlično otvorila utakmicu, već se u prvoj minuti susreta nižu odlične prilike. Odličan nastup u prvom dijelu prvog poluvremena rezultiralo je pogotkom već u 14, minuti. Josi Ivić pogađa za 1:0.

“Neum” u sljedećim minutama uzvraća napad i par minuta se zadržava pred vratima “Rame”. Prilika iz slobodnog udarca je propuštena, a nekoliko lopti spašava i siguran Kaltak, golman “Rame”.

Nakon frustracije nedosuđenim jedanaestercom, spektakularan pogodak u 27. minuti iz slobodnog udarca s 20 metara postiže Marko Zadrić za 2:0. Ivić pri kraju vremena propušta priliku za još veće vodstvo, a gosti ipak u 42. minuti postižu pogodak za 2:1. Gol daje Avdić, a ekipe na odmor odlaze s rezutatom od 2:1 za domaćina.

Kao i u prethodnim utakmicama, “Rama” je u drugom poluvremenu znatno neuvjerljivija, a kod igrača se primjećuje umor i nemogućnost realizacije ideja. Ipak, Zadrić izlazi sam pred golmana i rezultat podiže na 3:1. Gosti preko Luke Cvitanovića smanjuju na 3:2.

“Rama” utvrđuje 4. mjesto na ljestvici s 38 bodova, a kapetan Toni Dedić za Ramski Vjesnik je kazao: “Jako važna pobjeda za nas, s ova tri boda osigurali smo četvrto mjesto na tablici, što je odličan rezultat. Čestitam dečkima na zalaganju i borbenosti. Odigrali smo odličnu utakmicu i zasluženo pobijedili, ali ono što me najviše veseli je nevjerojatno dobra atmosfera koja vlada u klubu. Prava smo klapa na terenu i izvan njega. Samo da ostane ovakvo stanje i mislim da ćemo u budućnosti ostavariti još bolje rezultate.”