• Hrvatska preokretom do pobjede protiv Senegala

Hrvatska preokretom do pobjede protiv Senegala

Na stadionu u Osijeku, pred 15.998 gledatelja, Hrvatska je pobijedila Senegal i na Svjetsko prvenstvo u Rusiju idemo s pobjedom. Bilo je to drugo poluvrijeme Hrvatske kakvu očekujemo protiv Nigerije

Nogometaši Hrvatske pobijedili su Senegal 2-1 (0-0) u posljednjoj pripremnoj utakmici odigranoj u petak pred 15.998 gledatelja u osječkom Gradskom vrtu, pred odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo u Rusiji.

Gostujuća reprezentacija povela je u 48. minuti golom Sarra. Izjednačujući gol zabio je Ivan Perišić u 63. minuti iz slobodnog udarca s 25 metara. Lopta se odbila od živog zida, promijenila smjer i prevarila vratara Dialloa.

Pobjednički pogodak zabio je Andrej Kramarić u 78. minuti. Napadač Hoffenheima prvo je desnom nogom pucao i pogodio Koulibalyja u obrambenom bloku, no lopta se ponovno odbila do Kramarića koji je bez čekanja, iz voleja, lijevom nogom pogodio suprotni, lijevi kut senegalskiog gola.

Pred hrvatskim reprezentativcima su sada dva slobodna dana, a u ponedjeljak će iz zagrebačke zračne luke odletjeti prema Sankt Peterburgu u čijoj će okolici biti smješteni tijekom Svjetskog prvenstva koje otvaraju utakmicom protiv Nigerije 16. lipnja (21 sat) u Kalinjingradu.

/Izvor: 24sata.hr/