• Hrvatska s devetoricom dobila Gruziju, ozljeda Niksija i Jure!

Hrvatska s devetoricom dobila Gruziju, ozljeda Niksija i Jure!

Zlatko Dalić protiv Gruzije nije mogao računati na Brunu Petkovića i Luku Modrića, no reprezentativci koji su mu bili na raspolaganju su odigrali jako dobru utakmicu. Gubili smo nakon jedne pogreške u obrani, no na kraju smo uspjeli preokrenuti (2-1). Poslije toga smo redali priliku za prilikom i sve je bilo divno i krasno do same završnice, a onda paf – dvije ozljede.

Prvo je Navalovski bez pardona uletio Nikoli Vlašiću koji je odmah pao na travnjak i uhvatio se za list, a nedugo nakon njega se ozlijedio i Josip Juranović koji je pao na travnjak. Zlatko Dalić je u tome trenutku napravio šest izmjena i Hrvatska je na travnjaku ostala s devetoricom. Pokušao je Jura stisnuti zube, ali bol je bila prejaka.

Gruzijci su poveli u 19. minuti preko Giorgija Papunašvilija, a Hrvatska je izjednačila u 25. minuti autogolom kapetana gostiju Gurama Kašije. U 53. minuti Ivan Perišić je udarcem glavom nakon ubačaja Josipa Juranovića doveo Hrvatsku u vodstvo.

Dalić je napravio čak osam promjena u odnosu na utakmicu protiv Slovaka, a priliku su dobili mnogi igrači koji nisu igrali u prethodnim utakmicama.

Perišić je predvodio momčad kao kapetan, a priliku su dobili Dario Melnjak, Karlo Bartolec, Mile Škorić, Josip Juranović, Lovre Kalinić, Simon Sluga…

Susret se igrao pred 5000 gledatelja na stadionu Aldo Drosina, a sudio je Sant iz Malte.