• Hrvatska u ludoj završnici uz sramotnu pomoć danskih sudaca poražena od domaćina Svjetskog prvenstva

Hrvatska je ostala bez borbe za medalju! Minutu i pol prije kraja kad je dosuđen sumnjiv kontrafaul Karačiću, a Nijemci su zabili za +2. Borili su se naši rukometaši kao lavovi, ali nisu uspjeli doći do željene borbe za odličja.

Sad slijedi borba za Olimpijske igre…

Minuta i pol do kraja, Štrlek skače za izjednačenje, ali… kontrafaul?! Naši snovi su pali u vodu, u nevjerici je gledao Igor Karačić i Hrvatska je izgubila od Njemačke 22-21.

‘Kauboji’ su se borili do samog kraja, opet su imali ‘crne rupe’, ali vraćali su se odličnim bljeskovima. Prvo poluvrijeme u egalu, Šego je obranio par odličnih šuteva, Musa izborio dva isključenja i dominirao na crti, a na odmor se otišlo s 11-11.

U nastavku kreću furiozno Nijemci, ali nakon 15 minuta odgovaraju i naši rukometaši. Marin Šipić na crti zabija za izjednačenje, ali vanjski pucači Njemačke danas su bili neumoljivi. Bili smo tu sve do minute i pol prije kraja, a onda je utakmica odlučena. Naravno, ne možemo se opet vaditi na suce, da smo prije zabili moglo je biti i drukčije, imali smo nekoliko neiskorištenih kontri, ali što je tu je.

Slijedi borba za odlazak na Olimpijske igre, a situacija se zahuktala kolo prije kraja drugog kruga. Sljedeću utakmicu Hrvatska igra protiv Francuske u srijedu u 18 sati.