Hrvatski košarkaši doznali suparnika u osmini finala

U osmini finala Europskog prvenstva hrvatska košarkaška reprezentacija u nedjelju igra protiv Rusije. Hrvatska je i prije utakmice s Češkom (107:69) u posljednjem kolu u skupini osigurala drugo mjesto, te je čekala suparnika u nokaut fazi.

Hrvatski suparnik u osmini finala mogla je biti Turska ili Rusija. No Letonci su pobjedom protiv Turaka (89:79) osvojili drugo mjesto u skupini iza Srbije i potisnuli Ruse na treće mjesto i dvoboj s nama. Domaćin Turska ostala je četvrta i u osmini finala igra protiv Španjolske. Završnica prvenstva igra se u Istanbulu. U osmini finala igrat će u subotu Slovenija – Ukrajina,  Njemačka – Francuska, Finska – Italija i Litva – Grčka, a u nedjelju Hrvatska – Rusija, Srbija – Mađarska, Latvija – Crna Gora, te Španjolska – Turska. A hrvatski su košarkaši protiv Čeha prvi put nakon 20 godina pobijedili na EP-u postigavši u utakmici više od sto koševa. – Bilo je lagano igrati protiv Češke, jer nisu imali motiva. Svi u momčadi pokazali su ozbiljnost i pobijedili bez velike nervoze. To nam je bio i cilj. Dosad nam je sve išlo onako kako smo htjeli – rekao je kapetan Roko Leni Ukić.

/Izvor: Vecernji.hr/