Kakav krah vatrenih u Tallinnu, teška ozljeda Marka Pjace!

Hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je u prijateljskoj utakmici u Tallinnu protiv Estonije sa 0:3.

Ante Čačić od jučer je vlasnik još jednoga izborničkoga rekorda: nikada, do jučer, hrvatska nogometna reprezentacija nije primila pogodak u prvoj minuti, a izvjesni Siim Luts, napadač češkoga Bohemiansa 1905, matirao je našega vratara u 59. sekundi!

Mitrovićeva pogreška u opasnoj zoni iznjedrila je kontru, u kojoj Luts izbio sam pred Lovru Kalinića i hladnokrvno ga svladao. Zabundana publika u A. Le Coq Areni odjednom je eksplodirala svjedočeći neočekivanome prizoru – Estonija, 119. na svjetskoj rang-listi, vodila je protiv 16. reprezentacije svijeta.

Zapanjujuća sterlinost

Bilo je to, u prvih 45 minuta, najskromnije izdanje naše vrste u Čačićevoj eri, ponajviše naravno zahvaljujući izbornikovim u najmanju ruku čudnim idejama, formaciji s trojicom u obrani, pa klasičnim razigravačem Rogom na desnom krilu, pa klasičnim krilom Pjacom u ulozi neke lutajuće polušpice…