• Košarkaši HKK “Rama” podigli pobjednički pehar

Košarkaši HKK “Rama” podigli pobjednički pehar

Košarkaši HKK “Rama” pobjednici su Lige Košarkaškog saveza Herceg-Bosne. Pobjednički pehar podigli na domaćem terenu koji im je uručio načelnik općine Prozor-Rama dr. Jozo Ivančević, generalni sponzor kluba.

U prepunoj sportskoj dvorani u Prozoru odigrana je četvrta utakmica doigravanja Lige Košarkaškog saveza Herceg-Bosne košarkaši Rame odigrali su još jednom protiv HKK “Čapljina” i pobjedom sa 86:68 osvojili ligu.

Početak se činio dosta lagan za košarkaše “Rame”, no Čapljinci se nisu dali. Dobrom obranom i smirenim napadom “Rama” je završila prvu četvrtinu s 5 koševa razlike, HKK “Rama” 19:14 HKK “Čapljina”.

Druga četvrtina se igrala utijesno. “Rama” nikako nije uspjela odvojiti se i povećati prednost. Stalno se vrtjelo oko pet koševa prednosti za “Ramu”.

Velika borbenost se u zadnje dvije minute isplatila te je “Rama” otišla na 13 koševa prednosti i s tom razlikom se otišlo na poluvrijeme, HKK “Rama” 47:34 HKK “Čapljina”.

Košarkaši “Rame” su u treću četvrtinu ušli furiozno pa je trener Čapljine vrlo brzo tražio time-out kod rezultata 56:36. Međutim, i nakon time-out-a “Rama” je nastavila svoju igru. Čapljina je izgledala nemoćno. Rezultat treće četvrtine je HKK “Rama” 71:46 HKK “Čapljina”.

U prvom dijelu četvrte četvrtine osjetio se pad kod košarkaša “Rame”

To su gosti iskoristili te smanjili rezultat na  18 koševa razlike dok je još bilo 5 minuta do kraja utakmice. Onda se Rama ponovno digla, ali ni Čapljinci nisu to samo promatrali nego su zaustavili dizanje “Rame”. Na samom kraju zadnje četvrtine bilo je napeto jer su gosti smanjivali razliku. Borbenost domaćina je došla na naplatu, publika u dvorani je bila na nogama.

Nakon još jedne uzbudljive utakmice košarkaši HKK “Rama” pobjedom protiv HKK “Čapljina” i rezultatom 86:68 postali su prvaci Lige Košarkaškog saveza Herceg-Bosne.