• Košarkaši Rame slavili u derbiju protiv Čapljine

Košarkaši Rame slavili u derbiju protiv Čapljine

Košarkaši Rame bolji od Čapljinaca u derbiju  8. kola seniorske lige Košarkaškog saveza Herceg-Bosne. Utakmica je odigrana u nedjelju 10. prosinca 2023. godine u Sportskoj dvorani u Prozoru uz dobru atmosferu i veliku podršku domaće publike.

Prva četvrtina je započela tvrdo, a i grači HKK Čapljina bolje su ušli u utakmicu. Košarkaši HKK Rama pokušavali su odgovoriti, no, dosta toga svelo se na individualne dobre poteze Patrika Ćavara.  Čapljinci su vodstvom završili prvu četvrtinu. Rezultat je bio HKK Rama 25:28 HKK Čapljina.

I u drugoj četvrtini Čapljinci su nastavili svoju agresivnu igru na što Rama nije imala adekvatonog odgovora. No, borba je bila velika. Publika je svojom podrškom tražili jači odgovor Rame. Na poluvrijeme gosti iz Čapljine su otišli prednošću od 10 poena; HKK Rama 45:55 HKK Čapljina.

Treću četvrtinu Rama je počela žustrije što je urodilo plodom. Vodstvo Čapljine se počelo smanjivati.  Koliko su košarkaši HKK Rame ušli u ovu četvrtinu borbeno pokazao je Petar Begić koji se povrijedio u borbi za loptu te više nije mogao nastaviti igru. Upravo ta borebenost i agesivnost uz podršku publike dovela je do preokreta na kraju treće četvrtine kada je Rama od minus deset odšla u prednost od sedam poena; HKK Rama 75:68 HKK Čapljina.

Zadnja četvrtina donijela je još veći naboj domaćih igrača. Borbenost i snalažljivost davala je rezultate. U ovoj četvrtini događao se na neki način vrhunac filmskog scenarija. Adrenalin je rastao i kod igrača i kod publike koja nije mogla mirno sjediti na svojim mjestima.  Sve je to dovelo do velike pobjede u ovom derbiju. Konačni rezultat je HKK Rama 107:83 HKK Čapljina.

Za večerašnju utakmicu teško je i nezahvalno izdvajati pojedince. Igrači Rame su zaista bili kao tim. Netko je svojom igrom donosio brzinu, netko agresivnost u obrani, netko vještinu u napadu, netko smirenost, a netko je dobro znao taktički odraditi i one školske prekršaje. No, ipak se moraju izdvojiti dva igrača, a to su večeras bili  Marin Mikulić s 28 pogodaka i Patrik Ćavar s 21. I naravno, treneri Ivica Vukoja i njegovi pomoćnici su odradili dobar taktički posao.

Publika je mogla uživati u dobroj košarci.

Slijdeća utakmica je u 9. kolu na gostavanju u Tomislavgradu za tjedan dana.