• KRAMARIĆ IZBORIO I ZABIO PENAL ZA BOD, ODLIČNA PREDSTAVA VATRENIH U SPEKTAKLU NA POLJUDU

U reprizi dvoboja suparnika iz moskovskog finala remi na Poljudu, po bod svakome u drugom kolu Lige nacija. Na kraju ravnopravna podjela bodova, ali Hrvatskoj i dalje ne leži Francuska. Nakon devet utakmica imamo tri remija i šest poraza, još uvijek bez pobjede

Prvo poluvrijeme ponudilo je pozicijski nogomet s po jednom velikom prigodom sa obje strane. Premda je Hrvatska pokazala više želje, ostali su Vatreni bez konkretnosti u završnici. Kako su izbornici najavili, tako su i krenuli. Dalić sa Erlićem i Vidom na stoperskim pozicijama te Brekalom i Majerom kao krilnim napadačima uz središnjeg špica Budimira.

image

FRANCK FIFE Afp
S druge strane Didier Deschamps je šansu ponudio Maignanu na vratima, te Ben Yedderu i Nkunkuu u špici

MbappeBenzema Griezmann su ostali na klupi zajedno sa Llorisom. Ali, Deschamps se vratio na igru sa četvoricom u zadnjoj liniji, U odnosu na utakmicu s Danskom promijenio je i sustav i ljudstvo, ali nije krenuo ofanzivno. Dapače, u prvim minutama branila se Francuska na Poljudu. Hrvatska je ušla u dvoboj motivirana, s bitno većom dozom agresije.

Ali, kako to već biva sa kvalitetnim momčadima, brzo se dignu iz podređenog položaja. Francuzi su prvi ozbiljnije zaprijetili, odahnuli su Vatreni u 12. minuti kada je Juranović glavom odnio loptu iz peterca nakon opasnog ubačaja Diabyja s desne strane. Već u protunapadu, uzbuđenja i pred Maignanom gdje je Saliba klizećim startom odnio loptu ispred natrčalog Budimira.

image

Ante Budimir / ANTE CIZMIC Cropix

Pet minuta kasnije, najbolja šansa prvog dijela za Kockaste

Najbolji čovjek Vatrenih u prvom dijelu, Mateo Kovačić, poslao je loptu Budimiru u prostor, izašao je ovaj sam pred Maignana, ali ušao je Kimpembe u blok, pa onda i Maignan spasio. Salve zvižduka primio je sudac Guida u 25. minuti nakon što je Saliba na 20 metara od vrata srušio Kovačića. Novu spornu situaciju bilježimo u 30. minuti kada je nakon dvoboja s obranom Les Bluesa ostao ležati Majer na 22 metra od vrata Maignana.

U kontri je Francuska čak i zatresla mrežu, ali opravdano je odmah poništen pogodak, jer je strijelac Nkunku bio u zaleđu koje je signalizirao pomoćnik Ciro Carbone. Francuzi su svoju najbolju prigodu ponovno kreirali preko lijeve strane obrane Vatrenih. Diaby je u 39. minuti pobjegao po boku, izašao iskosa sa desne strane sam pred Livakovića koji je tijelom ušao u šut spasivši svoju mrežu.

image

ANTE CIZMIC Cropix

Nije dugo trebalo da se otvori utakmica, nakon sedam minuta drugog dijela Francuzi su pobjegli po desnoj strani hrvatske obrane i Rabiot je iz trećeg gostujućeg udarca prema vratima promijenio rezultat u 0:1.

Nakon vodstva Les Bluesa reagirao je Dalić sa tri izmjene u sljedećih 15 minuta, promijenivši kompletni napad s Kramarićem, Pašalićem i Oršićem

Sa svježim snagama pokušavala je pritisnuti Hrvatska, ali iz skromnih pokušaja u sporoj igri izdvojio se tek udarac Modrića koji je u 71. ljevicom ispružio Maignana. Kako se kraj bližio podizali su Vatreni ritam, isplatilo im se u 83. minuti kada je s bijele točke poravnao Karmarić.

image

Hoćemo pobjedu, hoćemo pobjedu, grmio je Poljud u zadnjih desetak minuta dvoboja

Nošena glasnim navijanjem Hrvatska je krenula po drugi pogodak, Vlašić je ponovno ispružio Maignana. Minutu poslije pogriješio je Juranović u ulozi zadnjeg igrača, istrčao je i Livaković, ali Griezmann iskosa sa lijeve strane nije pogodio praznu mrežu. Posljednju priliku za pobjedu, duboko u sudačkoj nadoknadi, imao je Luka Sučić, no lopta je prošla pored desne vratnice.

/Izvor: Jutarnji.hr/