LIGA PRVAKA: Svemirski nogomet Bavaraca: Bayern ponizio Barcelonu u Lisabonu

Samo što je utakmica počela, Bayernov nogmetaš Thomas Muller zatresao je gol Barcelone i na taj način nagovijestio ono što je slijedilo u nastavku. Svemirski nogomet u četvrtfinalu Lige prvaka.

Tim iz Munchena deklasirao je Katalonce sa 8:2.

Iako jsu Bavarci važili za blagog favorita, s druge strane je bila Barcelona i Lionel Messi, no ono što su Nijemci uradili u prvom poluvremenu nisu sigurno očekivali ni najveći navijači ovog kluba.

Prvo poluvrijeme

U 4. minuti Muller je imao puno prostora nakon što je primio pas u šesnaestercu. Bez oklijevanja je zakucao loptu u donji lijevi kuti tako doveo Bayern u prednost.

Samo šest minuta kasnije Katalonci su izjednačili zahvaljujući nespretnoj reakciji David Alaba koji je pogodio protivničkog napadača i postigao autogol.

Atomski nogomet se igrao u prvom poluvremenu, a treći gol na utakmici viđen je u 22. minuti. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić odličnim udarcem doveo je Bayern opet u vodstvo.

Serge Gnabry je u 28. minuti naletjeo na loptu unutar kaznenog prostora i svladao Ter Stegena udarcem u donji lijevi kut gola.

Četvrti gol Bayerna postigao je Muller u 31. minuii, a tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme

I na početku drugog poluvremena, Bayern je krenuo napadati Barcin gol.

Stvarali su prilike, mreža se zatresla u 53. minuti, no gol je poništen zbog ofsajda.

Onda se Luis Suarez pobrinuo da utakmica, barem nakratko, dobije na neizvjesnosti.

Nevjerojatnu solo akciju je u 57. minuti napravio napadač Barcelone i završio sa udarcem unutar kaznenog prostora. Poslao je loptu precizno u donji desni kut i promijenio rezultat na 4:2.

Kratko je trajala nada navijača Barce da se njihovi ljubimci mogu vratiti u igru. Za aposolutni nogometni spektakl pobrinuo se u 63. minuti Alphonso Davies koji je servirao loptu kao na tacni i Joshua Kimmich je trebao samo zabiti iz blizine što je i uradio.

No, ni tu se nije zaustavila njemačka mašinerija. Strijelac u 82. minuti bio je Robert Lewandowski.

I Phillippe Coutinho je večeras zapečatio sramotu Barcelone u Portugalu.

Postigao je dva gola bivšem timu u 85. i 89. minuti za konačnih 8:2.

U polufinalu Lige prvaka Bayern će se sastati s pobjednikom duela Manchester City-Lyon koji se igra sutra.

U prvom polufinalu, 18. augusta sastat će se PSG i Leipzig.

Izvor: Radiosarajevo.ba