• Nogometaši HNK Rama drugu godinu za redom osvojili Kup HNŽ-a

Nogometaši HNK Rama drugu godinu za redom osvojili Kup HNŽ-a

Nogomteaši HNK Rama pobjedom protiv HNK Brotnjo Čitluk drugu godinu zaredom osvojili su Kup HNŽ-a.

Finale Kupa HNŽ-a odigrano je u nedjelju 13. kolovoza 2023. godine u Čitluku između ekipa HNK Rama i HNK Brotnjo Čitluk.

Domaćini su ušli u utakmicu dosta ažurno, dok su nogometaši Rame djelovali dosta rezervirano. Kako je utakmica odmicala takosu Brotnjaci stvarali više šansi. To su okrunuili i pogotkom s kojim se završilo prvo poluvrijeme.

Odmah na početku drugog poluvremena trener Rame Nijaz Zukić u igru je uveo Stipu Babića što se odmah osjetilo u igri. Međutim Brotnjo je postiglo drugi gol. No, Rama se nije predavala te je Mario Budimir u 71. minuti smanjio na 2:1. Daljnjim pritiskom stvarale su se nove šanse za Ramu. U jednoj takovoj prilici Mario Budimir je izborio kazneni udarac. Inače, da golman Brotnja nije napravio prekršaj za penal zasigurno bi bio čisti pogodak za Ramu.  Marko Zadrić je bio siguran u izvođenju kaznenog udarca te je tim golom rezultat izjednačen.

Nogometaši Rame su i dalje vršili pritisak te stvarali prilike. Ali do kraja utakmice je ostalo malo vremena te je nakon regularnog vremena rezultat je bio 2:2. Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Prvi su izvođenje započeli nogometaši Brotnja. Golman Rame Adnan Kaltak je obranio prvi penal kao i niz sto postotonih prilika Brotnja tijekom utakmice. Za Ramu izvođači jedanaesteraca bili sigurni;  Toni Dedić, Luka Budimir, Mario Budimir, Josip Ivić i Marko Zadrić te je rezultat u penalima bio 5:4 za Ramu.