• Nogometaši HNK Rama uvjerljivom pobjedom završili sezonu

Nogometaši HNK Rama uvjerljivom pobjedom završili sezonu

U 30. kolu Druge lige Federacije BiH – Jug nogometaši HNK Rama bili su domaćini ekipi HNK Grude. Utakmica je odigrana na stadionu “Luka” u Prozoru 9. lipnja 2024. godine.

Na početku utakmice činilo se kako će obadvije ekipe ići na podjelu bodova, no, kako je utakmica odmicala vidjelo se da će Rama iz dominacije doći do pobjede.

Vodeći pogodak za Ramu postigao je Josip Ivić u 34. minuti. S rezultatom 1:0 za Ramu otišlo se na poluvrijeme.

Odmah na početku drugog poluvremena Rama je pokazala pravu igru kakvu se inače priželjkuje što je potvrđeno i rezultatom. Jurica  Sičaja u 58. minuti povećao je vodstvo na 2:0.  Ubrzo je Ivić postigao svoj drugi pogodak u 61. minuti.  Mario Budimir je odličnim udarcom postigao četvrti pogodak za Ramu u 67. minuti.

Gosti iz Gruda se nisu predavali. U jednoj akciji domaćini su im poklonili kazneni udarac igranjem rukom obrambenog igrača. Stanko Marić je bio uspješan realizator pogotka iz penala. Drugi pogodak za goste postigao je Marko Bašić u 82. minuti.  Ovim pogotkom postavljen je konačni rezultat HNK Rama 4:2 HNK Grude.

HNK Rama ne može biti zadovoljna ovom sezonom i najbolje ju je što prije zaboraviti i okrenuti se u pripreme  za novu sezonu. S obzirom na igračke kapacitete i odigravanje pojedinih utakmica Rama bi trebala biti u samom vrhu ove lige. Uz mlade igrače koji su pokazali talent i volju te odličnu sigurnost kapetana Stipe Babića i dobrog stratega u novoj sezoni očekivati je zasigurno bolje rezultate.  U svemu tome bi dobro došlo koje pojačanje da uz iskusne igrače budu okosnica mladim igračima da stječu vrijedno iskustvo i stvaraju samopouzdanje.