• Novi bodovi za HNK Rama

Novi bodovi za HNK Rama

Nogometaši HNK Rama upisali su nove bodove u Jablanici gdje su gostovali kod FK Turbina u sklopu drugog kola Druge lige F BiH – Jug.

Utakmica je odigrana u nedjelju 27.8.2023. godine s početkom u 17 sati po izuzetno toplom vremenu kada je temeperatura na početku utakmice iznosila 36 stupnjeva.

Domaćini su u prvom poluvremenu dominirali kroz posjed, no izglednije šanse je imala Rama. Tijekom prvih 45 minuta nije bilo pogodaka.

U drugo poluvrijeme nogometaši HNK Rama ušli su odlučnije. Preuzeli su posjed i stvarali više prilika što je rezultiralo pogotkom u 52. minuti koji je postigao Josip Ivić, nakon što je vješto izbacio čitavu obranu FK Turbina.

U nastavku je Rama nastavila pritiskat što je potvrdila i stativa koju je pogodio Mario Budimir nakon školskog proigravanja.

Sve do 70. minute bila je izjednačena igra. Tada su domaćini osvježili ekipu i stvarali bolje šanse za gol. Obrana Rame je odradila svoj posao jer su uspješno zaustavljali sve nalete.

Konačni rezultat je ostao 1:0 za Ramu. U ova prva dva kola HNK Rama nije primio nijedan pogodak.

Obje ekipe su pokazale nogometne vještine i cijela utakmica je protekla u dobroj sportskoj atmosferi.