Počelo zatrpavanje mostarske deponije pijeskom

Počelo zatrpavanje mostarske deponije pijeskom

Nakon što je zasjedao Stožer civilne zaštite Grada Mostara vezano za požar na odlagalištu Uborak, Kordić je poručio kako nema mogućnosti od eksplozije metana te da se ne treba stvarati panika, objavljuje Bljesak.info

”Kontaktirali smo struku, a oni tvrde kako ne postoje rizici od eksplozije metana jer požarom uopće nije zahvaćeno staro deponijsko polje, koje bi, opet eventualno, moglo imati takve ‘kaverne plina’. Zapaljeno je tzv. ‘sedlo’, najnovija deponija u kojoj ne postoji mogućnost da se takav plin u međuvremenu formirao. Ne smije se širiti panika kroz izjave ljudi koji o ovome nemaju pojma, a pogotovo ne od ljudi koji su dobrim dijelom kumovali ovoj cijeloj priči”, poručio je Kordić.

U međuvremenu, došlo je do bunta mostarskih vijećnika i građana zbog odluke stožera da se uz mostarsko jezero formira pretovarno mjesto od kud će se prikupljeno smeće odvoziti na deponije u druge gradove u BiH.

Požar na Uborku izbio je u ponedjeljak ujutro i još se utvrđuju uzroci.

”Neću špekulirati niti bih da ova situacija ide u smjeru tko je kriv i što se dogodilo, kako bi izgubili fokus od onoga što trebamo raditi, a to je prevenirati i spasiti situaciju. Županijski MUP je na terenu, istražuju uzroke požara i kad budemo imali službenu informaciju, izaći ćemo s njom”, kazao je gradonačelnik Mostara.

U javnosti su iz udruge ”Jer me se tiče” puštene informacije kako su radnici na deponiji izazvali požar.

”Oni su izazvali požar, ljudi koji su popravljali mašinu za ravnanje, koja je ostala i sada je izgorjela skroz i sve su mašine izgorjele”, kazao je Nijaz Hodžić govoreći o uzroku požara.

Podijelite svoje mišljenje sa nama i ostavite komentar