PSG treći put zaredom prvak Francuske

Nogometaši Paris Saint-Germaina osvojili su treći uzastopni naslov prvaka nakon što su u susretu 37. kola francuskog prvenstva na gostovanju pobijedili Montpellier 2-1.

Kolo prije kraja Le Championnata PSG ima 80 bodova, osam više od drugoplasiranog Lyona koji je kod kuće odigrao 1-1 protiv Bordeauxa.

PSG je poveo golovima Blaisea Matuidija (17) i Edisona Cavanija (25), no pet minuta prije kraja prvog dijela domaćin je izjednačio, a strijelac je bio Anthony Mounier. U nastavku susreta je bilo nekoliko prilika na obje strane, no više nije bilo golova.
Lyon i Bordeaux su odigrali 1-1, a oba gola pala su u prvih devet minuta. Na Gerlandu je krenulo vatreno. Gosti su poveli u trećoj minuti golom Enza Crivellija, a na 1-1 je u devetoj minuti izjednačio Nabil Fekir što je, kasnije se pokazalo i bio i konačan rezultat.