Remi Hrvatske i Italije na praznom Poljudu

Hrvatska i Italija odigrale su bez pobjednika, 1:1 u susretu šestoga kola skupine H kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. godine, a bodom zadovoljniji može biti Niko Kovač.
Hrvatsku je u vodstvo doveo Mario Mandžukić u 11. minuti, a izjednačio je s bijele točke Candreva u 35. minuti.

Hrvatska tako niti u osmom međusobnom dvoboju protiv Italije od osamostaljenja nije izgubila. Ovo je bio peti remi, uz tri pobjede naše reprezentacije u ogledima s Azzurrima.
Kao i u studenome u Milanu, dvoboj dvije najjače reprezentacije u skupini H okončan je rezultatom 1:1, nakon kojega je Hrvatska zadržala prvo mjesto u skupini s dva boda više od Italije.
U preostale dvije utakmice naše skupine Norveška i Azerbajdžan su igrali 0:0, dok je Bugarska kao gost svladala Maltu sa 1:0.
Hrvatska je ostala na vrhu ljestvice sa 14 bodova, Italija je druga sa 12, Norveška treća sa 10, Bugarska četvrta s osam, Azerbajdžan peti s četiri, a Malta posljednja s jednim bodom.
Na EP u Francuskoj plasirat će se dvije prvoplasirane reprezentacije, te najbolja treća selekcija iz svih devet skupina, dok će preostale trećeplasirane momčadi u dodatne kvalifikacije.
HRVATSKA – ITALIJA 1-1 (1-1)
Stadion Poljud. Bez gledatelja. Sudac: Atkinson (Engleska).
STRIJELCI: 1-0 Mandžukić (11), 1-1 Candreva (36-11m)
HRVATSKA: Subašić – Srna, Vida, Schildenfeld, Pranjić (Vrsaljko, 72) – Brozović, Rakitić – Olić (Rebić 46), Kovačić (Leovac, 90+2), Perišić – Mandžukić
ITALIJA: Buffon (Sirigu, 46) – De Silvestri (De Sciglio, 27), Astori, Bonucci, Darmian – Marchisio, Pirlo, Parolo – El Shaarawy (Ranocchia, 80), Pelle, Candreva