Remi Hrvatske i Italije na San Siru

Hrvatska nogometna reprezentacija osvojila je bod na gostovanju kod Italije u 4. kolu skupine H kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. godine. Utakmica na milanskom San Siru je završila rezultatom 1:1, a ostala je pomalo u sjeni novih izgreda hrvatskih "navijača".

Talijani su poveli pogotkom Antonija Candreve u 11. minuti, a samo četiri minute kasnije je izjednačio Ivan Perišić koji je u samoj završnici imao veliku šansu da donese Hrvatskoj i pobjedu.

Hrvatska je do sada odigrala šest utakmica protiv Italije i nikada nije izgubila. Prvi susret odigran je prije točno 20 godina, 16. studenog 1994. godine, kada je tad nepoznata Hrvatska pod vodstvom pokojnog Tomislava Ivićaslavila u Palermu s 2:1. Posljednji susret Italije i Hrvatske dogodio se na Europskom prvenstvu 2012., kad je utakmica završila bez pobjednika, 1:1.