Sportski vikend: Karatisti i veslači osvojili medalje u Splitu, košarkašice osvojile turnir u Čitluku

U XI kolu lige mladih KS H-B HŽKK Rama je u subotu  Prozoru ugostilo kadetkinje i juniorke ŽHKK “BROTNJO 94” iz Čitluka . Naše košatkašice ostvarile su dvije pobjede u susretima u kojima su bile puno razigranije i preciznije.

Kadetkinje-HŽKK “RAMA” – ŽHKK “BROTNJO 94” Čitluk 49 : 23

Juniorke- HŽKK “RAMA” – ŽHKK “BROTNJO 94″ Čitluk 74 : 65
U nedjelju  su predkadetkinje HŽKK Rama  (2004. godište”) sudjelovale  na turniru u Čitluku na kojemu su pokazale ozbiljnost i čvrstoću te sjajnim igrama iza sebe ostavile preostale sudionike turnira: ŽKK “ZRINJSKI 2010” Mostar, ŽKK “KONJIC”  i domaćina ŽHKK “BROTNJO 94”.Pobjednički pokal s Memorijalnog turnira stigao je u vitrine HŽKK Rama a naša  Marija Jeličić je bila  najbolji strijelac na turniru.Postigla je 50 koševa na dvije utakmice.

U organizaciji KK “Dalmacija” jučer je održan 1. Split karate kup.

Sudjelovalo je  ukupno 694 natjecatelja  iz  BiH, Hrvatske, Slovenije, Italije i Crne Gore.

KK “Empi” Prozor nastupio je sa 18 natjecatelja , osvojeno je  ukupno 7 medalja :

Katarina Stojanović -borbe učenice -44 kg

U ukupnom poretku naš klub je osvojio 11.mjesto. Idući turnir na kojemu će nastupiti naš KK Empi je Valentinovo kup u Tuzli.

Medalje iz Splita prošlog su vikenda donijeli su veslači VK “RAMA. U Splitu  je održano otvoreno prvenstvo Dalmacije na veslačkim ergometrima (6000 m) u organizaciji VK “GUSAR”.

Ivana Radić je osvojila zlatnu medalju u kategoriji mlađe juniorke

Ante Novaković je osvojio srebrnu medalju u kategoriji kadeti. U najjačoj, juniorskoj , konkurenciji naš Jakov Bilić je osvojio 5.mjesto.

Utakmice predkadeta i predpionira HKK Rama i Pepi Sport Mostar  nisu odigrane, jer je njihovo gostovanje u Mostaru otkazano zbog tehničkih problema u dvorani.

U idućem kolu predkadeti i juniori Rame igraju protiv Travnika.