• U Federaciji BiH ukinuta mjera obvezne karantene od 14 dana. Raspuštena karantena na Ortiješu!
  • U Federaciji BiH ukinuta mjera obvezne karantene od 14 dana. Raspuštena karantena na Ortiješu!
  • U Federaciji BiH ukinuta mjera obvezne karantene od 14 dana. Raspuštena karantena na Ortiješu!
  • U Federaciji BiH ukinuta mjera obvezne karantene od 14 dana. Raspuštena karantena na Ortiješu!

U Federaciji BiH ukinuta mjera obvezne karantene od 14 dana. Raspuštena karantena na Ortiješu!

Danas smo objavili potresnu ispovijest Mostarca Nediljka Tomaca, koji je nakon 40 dana putovanja od Austrije do Mostara završio u karanteni u Ortiješu.

Danas se javio od kuće: “Stogao sam kući. Kažu da će pustiti i sve ostale ljude danas. Pozdrav!” Napisao je u poruci upućenoj portalu Hercegovina.info.

Nakon toga stigla je informacija od još jednog Mostarca koji je prije četiri dana po dolasku iz Hratske završio u Ortiješu.

“Upravo putujem prem akući, svi smo pušteni, karantena je raspuštena.” -kazao je ovaj Mostarac.

Karantene su bile organizirane u županijama  i u njih su smještane osobe koje su dolazile u BiH iz inozemstva, Obaveza je bila da te osobe u organiziranoj karanteni borave 14 dana. Ipak, zbog takve mjere bilo je mnogo negodovanja, a najviše zbog uvjeta  u samim karantenama.

Nova naredba podrazumijeva da će osobe koje ulaze u BiH sada automatski ići u kućnu izolaciju, a policija će biti nadležna da redovno obilazi takve osobe.

Također i osobe koje se trenutno nalaze u organiziranim karantenama puštaju se  kući gdje će u skladu s propisima boraviti u izolaciji koliko je propisano.

NAREDBA BR 12-40-6-148-120-2-20
NAREDBA BR 12-40-6-148-141-20
NAREDBA BR 12-40-6-148-142-20
NAREDBA BR 12-40-6-148-143-20
NAREDBA BR 12-40-6-148-145-20
NAREDBA BR 12-40-148-144-20

Podijelite svoje mišljenje sa nama i ostavite komentar

Marketing