Usain Bolt obrano zlato na 100 m

Jamajčanin Usain Bolt obranio je naslov svjetskog prvaka. U finalu utrke na 100 metara na Svjetskom prvesntvu u Pekingu slavio je s vremenom 9,79 sekundi.

Srebrnu medalju osvojio je Amerikanac Justin Gatlin koji je bio stotinku sporiji od Bolta (9,80).

Treće mjesto podijelili su Kanađanin Andre De Grasse i Amerikanac Trayvon Bromell s 9,92.

Pobijedivši u finalu utrke na 100 metara na Svjetskom prvenstvu u Pekingu, Jamajčanin Usain Bolt je postao najuspješniji atletičar svih vremena na svjetskim prvenstva s ukupno devet zlatnih medalja.

Do Pekinga Bolt je imao osam zlata kao i njegovi sunarodnjaci Allyson Felix, Carl Lewis i Michael Johnson. Bolt u svojoj riznici trofeja ima i dvije srebrne medalje na SP.

Prve medalje na svjetskim prvenstvima Bolt je osvojio 2007. u Osaki gdje je bio drugi na 200 m i u štafeti 4x100m. U Berlinu dvije godine kasnije je osvojio zlata na 100, 200 i 4x100m, u Daegu 2011. je bio 'zlatni' na 200m i štafeti (4x100m), dok je u Moskvi prije dvije godine osvojio tri zlata (100, 200, 4x100m).

Bolt je osvojio i šest zlatnih olimpijskih medalja.