Barcelona postavila novi rekord, 29 utakmica bez poraza

Barcelona je remijem protiv Valencije u Kupu kralja postavila novi rekord španjolskog nogometa, upisavši 29 uzastopnih utakmica bez poraza, javlja Anadolu Agency (AA).

Nogometaši Barcelone su se u srijedu plasirali u finale Kupa kralja remijem od 1:1 u revanš utakmici protiv Valencije. Gol za Valenciju je postigao Alvaro Negredo u 39. minuti, a izjednačenje Barceloni je donio Wilfrid Kaptoum u 84. minuti utakmice.

Barcelona je inače u prvom meču polufinala svladala Valenciju s ubjedljivih 7:0.

Barca je u revanšu gubila sve do samog kraja, ali su uspjeli izjednačiti i tako zabilježiti novi rekord španjolskog nogometa od 29 uzastopnih utakmica bez poraza.

Prethodni rekord je držao Pep Guardiola sa 28 uzastopnih utakmica bez poraza, koji je izjednačen za vikend pobjedom Barce protiv Levantea.