Čilić u četvrtfinalu Marseillea

Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Marseillea svladavši Nizozemca Robina Haasea s 4:6, 6:3 i 7:5.

Čilić, koji je u Marseilleu postavljen za četvrtog nositelja, dosta se mučio sa svojim prvim servisom što se najviše osjetilo u prvom setu.

Nakon što je otvorio dvoboj breakom, Čilić je izgubio dva svoja servisa, što je rezultiralo gubitkom seta. Kod rezultata 3:3 u drugom setu Čilić je uspio osvojiti pet uzastopnih gemova, osvojiti drugi set i povesti s 2:0 u trećem. No, u osmom gemu Čilić ponovno gubi svoj servis. Ipak, u 11. gemu Čilić radi novi break za vodstvo od 6:5 te zatim zaključuje dvoboj nakon malo više od dva sata borbe.

Bio je to njihov peti međusobni dvoboj te peta pobjeda Čilića. Za ulazak u polufinale Čilić će igrati protiv boljeg iz ogleda Rusa Andreja Kuznjecova i domaćeg predstavnika Quentina Halysa, koji je dobio pozivnicu organizatora.