• Dinamo imao dva razlike pa je prosuo sve! Šahtar osvojio bod

Dinamo imao dva razlike pa je prosuo sve! Šahtar osvojio bod

Dinamo je u infarktnoj završnici ostao bez pobjede u 4. kolu Lige prvaka. Vodili su 3-1 golovima Petkovića, Ivanušeca i Ademija, ali su Ukrajinci izjednačili u završnici preko Moraesa i Pepea za konačnih 3-3…

Dinamo je propustio nemoguće. Šahtar je golovima u 90+3. i u 90+8. . Ma tko bi se tome nadao. Hrvatski prvak je imao ogromnu priliku za sva tri boda, ali pala im je koncentracija u završnici u kojoj su izgubili puno toga. Velika šteta…

Dinamo i Šahtar su odigrali ludu utakmicu. Gosti su poveli, Dinamo je potom okrenuo rezultat s tri gola, da bi Ukrajinci u sudačkoj nadoknadi zabili dva gola za 3-3. Šahtar je treći pogodak postigao u osmoj minuti nadoknade golom iz kaznenog udarca.

Ukrajinci su poveli u 13. minuti golom Alana Patricka, no ‘Modri’ su okrenuli rezultat golovima Brune Petkovića u 25. minuti, Luke Ivanušeca u 83. minuti, te kapetana Arijana Ademija u 89. minuti. Dinamo je imao 3-1 i činilo se kako će pobjedom načiniti veliki korak prema plasmnu u osminu finala.

Šahtar je u trećoj minuti sudačke nadoknade smanjio golom Moraesa, a u petoj minuti sudačke nadoknade Brych je dosudio kazneni udarca za goste, nakon što je Theophile-Catherine oborio Pjatova, a Tete je bio siguran.

Felix Brych je itekako pogriješio nesviravši penal na Ademiju

Sve oči bile su uprte u Felixa Brycha i njegovu sudačku ekipu krajem prvog dijela utakmice Dinama i Šahtara u četvrtom kolu Lige prvaka jer dogodile su se dvije sporne situacije.

Bruno Petković u 42. minuti pobjegao je obrani Ukrajinaca i ušao u šesnaesterac Šahtara, gdje je pao nakon kontakta s lijevim bekom Šahtara Ismailyjem.

Skočio je cijeli stadion na noge, pogotovo Nenad Bjelica, svi su tražili penal, ali Brych je odmahnuo rukom. Nakon tihe provjere ekipe za VAR ta je odluka i potvrđena.

– Ako je Petković dobio po nogama, onda je to penal, ali na snimci se čini da nije, dok kontakt rukom nije bio intenziteta za penal – rekao je Marijo Strahonja, sudački ekspert HRT-a.