• Dinamo pobijedio Rosenborg i došao na korak do grupne faze Lige prvaka

Dinamo pobijedio Rosenborg i došao na korak do grupne faze Lige prvaka

Odlično je krenulo po Modre budući da je sudija Orsato već u osmoj minuti nakon prekršaja Lundema signalizirao penal za domaće. Petković je lijepo plasirao loptu za veliku radost domaćih navijača i vodstvo od 1:0.
Samo 20 minuta kasnije bilo je 2:0. Nakon jednog dubinskog pasa, lopta je došla do Oršića, koji neumoljivo trese mreže i udvostručuje prednost Modrih.
Moro je potom u 34. minuti mogao postići još jedan pogodak, ali je pogodio prečku, a onda je uslijedio period bolje igre Rosenborga. U dobrim situacijama su bili Adegbenro i Reginiussen, ali nisu bili precizni.

Rosenborg je bio bolji u u prvom dijelu nastavka meča, ali su bili izuzetno neprecizni. Već na otvaranju drugog poluvremena Akintola je promašio dobru šansu, a potom je još jednom neprecizan bio Adegbenro, koji je ovaj put pogodio prečku.

Imao je i Dinamo svoje šanse, a najbolju je propustio Ademi u 73. minuti pa promjene rezultata više nije bilo. Revanš se igra za sedam dana u Norveškoj kada ćemo znati putnika u grupnu fazu Lige prvaka.