• HKK “RAMA”: Seniori slavili protiv “Gruda”

HKK “RAMA”: Seniori slavili protiv “Gruda”

Seniori HKK “Rama” još su jednom pokazali izvrsnu igru u derbiju protiv prošlogodišnjih pobjednika lige Košarkaškog saveza Herceg-Bosne HKK “Grude” i svladali ovu ekipu rezultatom 106:88.

Ramske košarkaše očekuju redovne prvenstvene utakmice, a potom i playoff među preostale tri najbolje ekipe u ligi Košarkaškog saveza Herceg-Bosne.

Seniorsku selekciju “Rame” čine igrači: Ćališ A., Ćavar P., Meštrović M., Anić I., Žuljević A., Perković V., Knježević J., Begić P., Burić A., Džolan I., Meštrović L. i Petrović I.

Prva četvrtina je do samog kraja bila vrlo neizvjesna. Gosti u zadnjim sekundama dolaze do blage prednosti od 27:31. “Grude” u drugoj četvrtini odlaze na velikih deset razlike, ali “Rama” se ipak do zadnjih nekoliko minuta vraća na 35:39.

Igrači “Rame” u nastavku nešto teže dolaze pod koš i teško realiziraju napad, a trice jednostavno ne ulaze. “Grude” lakše prolaze do koša i ekipa je nešto su sigurnija u šutu. Igrači iz Gruda dolaze do velike prednosti od 37:50.

“Ramu” na kraju druge četvrtine spašava serija trica koje su ubacili Ćališ, Begći, a potom i Ćavar, koji je pogodio za 49:51. Ćališ u posljednjim sekundama propušta šansu za vodstvo. Ekipe na kraći odmor odlaze s rezultatom 52:54.

“Rama” vrlo brzo nakon odmora pogotkom Ćališa prelazi u vodstvo, a nošena nešto posvećenijim navijanjem i podrškom mnogobrojne publike “Rama” se vraća u igru i dolazi do rezultata od 61:54, a uskoro još jednom tricom Ćavara, odlazi na deset razlike. “Grude” su do kraja smanjile na 67:63, a u zadnju četvrtinu se odlazi rezultatom 72:68.
Iako se činilo da će i završnica biti neizvjesna kao i sami početak utakmice, “Rama” je ipak uvjerljivo i uvijek s blagom prednosti došla do kraja utakmice. Dvije minute prije kraja “Rama” ima 96:88, a greškom igrača “Gruda” i gubljenja lopte uskoro i 101:88. Pobjedu je u samoj završnici tricom potvrdio Begić za 106:88.
“Na dobrom smo putu i nismo očekivali da ćemo napraviti ovaj uspjeh. Ljudi iz Rame su nas pratili i podržavali. Danas smo imali jednu zaista dobru utakmicu i bolje da smo imali takvu, nego neku laganu. Bila je ovo utakmica idealna za igrače, publiku i sve nas. Rama sigurno ide u playoff. Tamo prvi igra sa četvrtim, a drugi s trećim. Igra se na dvije dobivene utakmice, a prednost ima bolje plasirana ekipa. Finale se igra na tri dobivene utakmice. Nama je cilj da idemo što dalje i da imamo što više ovakvih utakmica”, kazao je za Ramski Vjesnik trener seniora Ivica Vukoja.
Govoreći o ambicijama kluba i prolasku veću ligu Vukoja je komentirao: “Trenutno nam je glavni cilj bio vratiti seniore i vratiti se u ovu ligu, a to je ispunjeno.”
Najviše su poena ubacili Ante Ćališ 26 i Patrik Ćavar 25. Nakon ovog dvojca slijedi Ivan Anić s 18, Vilim Perković s 12 te Marko Meštrović s 11 poena uz nekoliko trica u ključnim trenucima utakmice te nekoliko kreativnih asistencija s Ćavarom, pa se vidi da ovaj dvojac ima veliki broj zajedničkih utakmica iza sebe.
Mlađe selekcije HKK “Rama”, pretkadeti, kadeti i juniori su u okviru 14. kola gostovale u Mostaru kod ekipe “Pepi Sport”.