• HNK “Rama”: Predpioniri slavili, pioniri bez bodova na domaćem terenu

HNK “Rama”: Predpioniri slavili, pioniri bez bodova na domaćem terenu

Najmlađe selekcije HNK “Rama” su odigrale prvenstvene utakmice protiv FK “Igman” na gradskom stadionu “Luka” u Prozoru. Predpioniri su slavili s 2:1 pogocima Ante Malekinušića i Jakova Glibe. Pioniri su na domaćem terenu ostali bez bodova, a utakmica je završila rezultatom 0:1 za konjički FK “Igman”.

Današnje susrete su od 10 sati otvorili pioniri protiv FK “Igman”, ekipe koja je na trenutnom poretku prva u Prvoj ligi PIONIRI 21./22. s 15 bodova. “Rama” je u utakmicu sedmog kola ušla na sedmom mjestu s devet bodova. U prvom vremenu su pioniri ponudili istinsku prvenstvenu utakmicu uz vrlo čvrstu i borbenu igru uz blagu prednost FK “Igman”. Međutim, niti jedna ekipa u prvom dijelu utakmice nije uspjela realizirati pogodak. Ekipe odlaze na odmor uz 0:0.

FK “Igman” odlično otvara utakmicu te na samom početku drugog poluvremena prelazi u vodstvo 0:1. “Rama” propušta odličnu priliku kada je “Igman”-u dosuđen jedanaesterac te utakmica završava rezultatom 0:1. Gosti iz Konjica kući odlaze s tri boda.

U nastavku predpioniri HNK “Rama” igraju protiv vršnjaka iz FK “Igman”.Veći dio susreta “Rama” je imala više šansi uz nekoliko propuštenih
prilika pred samim golom “Igmana”. Glibo i Malekinušić do samog kraja susreta dovode “Ramu” u vodstvo od 2:0. Tri minute prije kraja FK “Igman” smanjuje na 2:1 i sudac Elvir Čilić uskoro svira kraj.

Ostale fotografije pogledajte na službenoj Facebook stranici Ramskog Vjesnika FOTOGALERIJA.