• Hrvatska ipak nije uspjela protiv Španjolske

Hrvatska ipak nije uspjela protiv Španjolske

Hrvatska je odlično otvorila meč i povela sa 2:0, no Španjolci su u sedmoj minuti stigli do izjednačenja (3:3) i od tog trenutka igralo se gol za gol sve do 15. minute kada izabranici Line Červara ponovo odlaze na plus dva (8:6).

U 19. minuti Marino Marić je odveo Hrvatsku na plus tri (10:7), no potom su se Španjolci razbudili.

Španjolski golmani su prvu obranu sakupili tek u 20. minuti kada je Gonzalo Perez de Vargas odbranio šut Igora Karačića sa devet metara, a onda je krenula nezaustavljiva serija.

Jorge Maqueda je sa tri brza gola vratio Španjolce u egal (10:10), a potom je Joan Canellas pogodio za prvo vodstvo Španjolske na utakmici (11:10). Perez de Vargas je 11 minuta čuvao svoju mrežu netaknutom i sakupio je šest obrana uključujući i sedmerac Domagoju Duvnjaku, te je kapitulirao ponovo tek u posljednjoj minuti kada je David Mandić pogodio za 11:11.

Knačan rezultat prvog poluvremena postavio je Raul Entrerrios sedam sekundi prije kraja kada je pogodio za 12:11.

Na početku drugog poluvremena Španjolci su maksimalno iskoristili isključenje Zlatka Horvata. Aleix Gomez je najprije realizirao sedmerac kojeg je iznudio Daniel Sarmiento, a potom je postigao dva pogotka preko cijelog terena nakon što su Hrvati igrali bez golmana u napadu.

Canellas je potom u 36. minuti pogodio za maksimalnih plus četiri (16:12), a potom je Lino Červar odlučio igrati 7 na 6, te su Hrvati stigli do minus dva (16:14), a potom je uslijedila serija grešaka na obje strane.

U 49. minuti Hrvatska je stigla do izjednačenja (18:18) nakon sjajne serije 6:2.

U posljednjih deset minuta viđena je prava drama, Hrvatska je ponovo povela u 54. minuti pogotkom Luke Stepančića, no Gomez je iz semderca poravnao na 19:19.

U samom finišu meča Španjolci su uspjeli pogocima Gomeza iz sedmerca i Alexa Dušebajeva stigli do velike pobjede i odbrane titule.

Španjolska je na ovaj način obbranila titulu prvaka Evrope s prošlog prvenstva održanog u Hrvatskoj, a u bogatoj riznici trofeja sa kontinentalnih smotri imaju i još četiri srebra i dvije bronze.

Hrvatska je na ovaj način ostala i dalje bez jedinog zlata sa velikih natjecanja koje joj nedostaje. Hrvatska u  riznici ima po tri srebra (2008., 2010., 2020.) i bronze (1994., 2012. i 2016.).