Fenomenalna Hrvatska nadigrala Norvežane i osvojila europsku broncu!

Hrvatska rukometna reprezentacija osvojila je brončanu medalju na Europskom prvenstvu u Poljskoj. U odlučujućem susretu naši su rukometaši svladali Norvešku 31:24 (15:11).

Treći je put u povijesti Hrvatska osvojila brončano odličje na europskim prvenstvima, čime su izborili i izravni plasman na Svjetsko prvenstvo 2017. u Francuskoj.

Hrvatska je u prvom poluvremenu najbolje razdoblje imala od 14. do 22. minute kada su se naši rukometaši serijom 5:0 odlijepili na 11:6, brzim kontranapadima koji su došli kao plod čvrste igre u obrani i nekoliko sjajno zaustavljenih udaraca Norvežana od Ivana Stevanovića koji je dobio prednost u odnosu na Mirka Alilovića. Momčad Željka Babića je u drugo poluvrijeme donijela prednost od četiri pogotka (15:11).

Pogotkom Zlatka Horvata nakon 17 sekundi igre Hrvatska je na početku drugog dijela došla do vodstva 16:11, ali je uslijedio norveški odgovor, šest pogodaka u devet minuta, čime je u 40. minuti Norveška izjednačila na 17:17. Bilo je to prvo izjednačenje nakon 6:6 iz 13. minute.

No, u posljednjih 20 minuta dvoboja ponovno se razbranio Ivan Stevanović, raspucao Zlatko Horvat, proradili su i vanjski igrači što je Hrvatsku odvelo do brončnog odličja u Poljskoj.

Najbolji strijelac naše reprezentacije protiv Norveške bio je Horvat s osam pogodaka, Domagoj Duvnjak je postigao šest, a po četiri Marino Marić i Manuel Štrlek. Ivan Stevanović je obranio oba sedmerca Norvežanima i ukupno zaustavio njihovih 14 udaraca. Norvešku je s pet pogodaka predvodio Sagosen.

Za hrvatsku reprezentaciju to je treća brončana medalja. Prvu su osvojili na prvom EP-u u Portugalu 1994. godine, a drugu prije četiri godine u Srbiji.