• Hrvatska pobijedila Srbiju u utakmici odluke! Šunjić i Lučin oduševili navijače

Hrvatska pobijedila Srbiju u utakmici odluke! Šunjić i Lučin oduševili navijače

Hrvatska je upisala prvu pobjedu na Europskom prvenstvu. Nakon velike borbe ‘Kauboji‘ su bili bolji od Srbije rezultatom 23:20.

Hrabro smo pobijedili Srbiju i sve izgleda tako da smo blizu plasmana u drugi krug. Trebamo pobijediti Ukrajinu, ali i nadati se da Srbija neće na kraju pobijediti Francusku, jer bismo smo u mogućem krugu, nešto slično kao u Montpellieru nedavno mogli ispasti. Treba vjerovati da ovaj puta neće biti tako, makar je Srbija dobila Francusku u kvalifikacijama za ovaj Euro.

Dva koronom ranjena protivnika, Srbija s dva boda, Hrvatska bez prava na kiks

Dvorana puna navijača, više naših s uobičajenim folklorom za ovakvu vrtu utakmica. Mi smo došli s CindrićemMarićemMusom Jelinićem u odnosu na prvi susret, Srbija je bila slabija za Đorđića, jača za Ilića na lijevom krilu.

Prve dvije minute trajale su čak deset minuta, jer su počele iznimno neobično sa dva isključenja srpskih igrača Borzaša Marsenića. Još su i suci gledali VAR, tako da se prilično odužilo, ali nas nije izbacilo iz koncentracije.

image

ANTE CIZMIC/CROPIX Cropix

Počeli smo u standardnoj postavi, bez novigh igraač izuzmemo li Musu u obrani, koji je u ovom slučaju bio nužnost, te Jelinića jer smo bili bez oba lijeva krila iz prve utakmice. Počeli smo sa 3:0, uzgledalo je da smo dobro iskoristili priliku, ali se Srbija nije predala i polako se vraćala u život. Uhvatili su 6:6 u 17. minuti s uobičajenom startnom postavom u kojoj se igralo 6-0, u kojoj je Pechalmbeca ili Marsenića u obrani za napad mijenjao Kukić. Gerona je imao i 5-1 kada je naš gol bio prazan sa Pechmalbecom, ali to se nije pokazal kao neka posebna prednost.

Utakmica je išla gol za gol, dok nije ušao Cindrić i indivudualnom kvalitetom ponovo podigao Hrvatsku na dva gola razlike

S njim i s Lučinom koji nije startao, izgledali smo bolje, makar smo i od Jaganjca dobili dva vrijedna gola što nas je držalo u maloj prednosti.

Dosta problema nam je radio Radivojević, ali je Srbija u napadu napravila više pogrešaka i za to je u finišu prvog poluvremena skupo kažnjena. Cindrić je namirirao priliku, pojurio, bio odlučan i samo taj detalj je pokazao koliko nam je nedostajo na početku prvenstva. Primili smo u prvom dijelu osam golova iz igre i tome se nema što prigovoriti, s obzirom da je obrana s Musom bila nova, jer Musa nije sudjelovao niti dan u pripremama ovog novog tima.

Pokušao je Horvat u finišu prvog dijela Pešića povući na klupu i dobiti sa Šunjićem pratnju prilično raspoloženom Cupari

No, Srbija je puno griješila i tu ni Cupara više nije mogao pomoći. Bila je dosta tvrda utakmica, pomalo nepredvidivih sudačkih odluka, no s obzirom da se radi o Nijemcima koji su nas udaljili od Olimpijskih Igara u Tokiju u Montpellieru i nemamo se tu čemu posebno čuditi. Nekad su nas iznenadili pozitivno, nekad negativno, no u tih 30 minuta ipak nisu pretjerali što je bilo jako bitno i što se vidjelo na našem rezultatu. Plus dva je zvučalo dobro na kraju prvih 30 minuta.

Nastavili smo s postavom koja nas je dovela do prednosti, ovaj puta je bilo drugačije nego protiv Francuza. Jelinić je igrao 5-1 i to radio dosta dobro, radeći probleme i usporavajući njihovog glavnog igrača Kukića. Šunjić je nastavio na golu, ali je Jaganjac zbog udarca u glavu ostao u svlačionici.

image

Imali smo nakon 13:11 sjajnu rolu Mate Šunjića koji je obranio tri uzastopne lopte i to je podiglo Hrvatsku koja golom Čupića u 40. minuti dolazi na +3, što je bila dotad najveća razlika. Izgledali smo dosta nadmoćno, stekao se dojam da je Srbija ‘legla’, no na pola drugog dijela bilo je prerano da bi se mislio na kraj.

Srbija je gubila koncentraciju, publika je bila na nogama, a Hrvatska je gradila sve bolju prednost, pa je nakon +4 u 50. minuti Tony Gerona time outom pokušao zaustaviti pad svoje momčadi

Ometala su ga isključenja Radovića i Milosavljevića s kojima je tražio svježinu, a dobio popriličan problem. Hrvatska ej sve to naplatila sa ponovo raspoloženim Lučinom Čupićem koji nije griješio kada nije smio, a to smo znali i kada je u Osijeku promašivao zicere.

Došli smo na +5, imali priliku sa pobjedom od +6 osigurati razliku koja bi nam i prije posljednjeg nastupa, samo s pobjedom protiv Ukrajine dobro došla za plasman u drugi krug. Treneri su zvali time oute, zadnja minuta je bila prilično uzbudljiva, jer je Srbija prvo smanjila na -4. Imali smo napad za 5, završilo je 3, jer je Ilić zaključio utakmicu golom sa sirenom.

/Izvor: Jutarnji.hr/