Hrvatska u neviđenoj drami izborila osminu finala, druga je i čeka protivnika!

HRVATSKA U NEVIĐENOJ DRAMI IZBORILA OSMINU FINALA, DRUGA JE I ČEKA PROTIVNIKA!

HRVATSKA: Livaković – Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa – Modrić, Brozović, Kovačić – Kramarić, Livaja, Perišić

BELGIJA: Courtois – Vertonghen, Alderweireld, Dendoncker – Castagne, Witsel, De Bruyne, Meunier – Carrasco, Trossard – Mertens

KRAJ UTAKMICE

92. minuta – Belgija je opasno pritisnula Vatrene! Ponovno gužva i to na dva metra od gola gdje u posljednji trenutak čisti Gvardiol

90. minuta – Opasna situacija pred vratima Vatrenih! Hazard je s ubacio s desne strane, lopta je preskočila Livakovića i pala pred noge Lukakua koji se nije snašao

87. minuta – Nakon gužve u šesnaestercu lopta se odbila do Castagnea, a njegov udarac iz blizine se odbija u gol-aut, sreća za Vatrene

80. minuta – Modrić je dao odličnu loptu za Juranovića na desnoj strani, ovaj je potom ušao korak u šesnaesterac i pokušao dati povatnu loptu, ali obrana Belgije čisti

77. minuta – Vertonghen je nakon udarca iz kuta pucao glavom, ali ona se od bloka odbila u korner. Ipak, sudac je dosudio loptu za Vatrene

74. minuta – Perišić se nakon velike borbe izborio za loptu kod korner zastavice, dao idealnu lpotu za Petkovića koji je pokušao dodati povratno na desetak metara, ali obrana Belgije je na mjestu

68. minuta – Petković je dao povratnu loptu na Modrića koji puca iz blizine, ali udarac je bio slab, bio je to relativno lagan posao za Courtoisa

62. minuta – De Bruyne je uputio centaršut, Lovren je malo skrenuo loptu, a potom udarac Lukakua glavom odlazi iznad grede

60. minuta – De Bruyne je napravio pravi nered u šesnaestercu, dao za Carrasca, Juranović je blokirao njegov udarac iz blizine, a lopta se zatim odbila do Lukakua koji pogađa vratnicu!

54. minuta – Sada Modrić puca iskosa s desne strane, ali i to zaustavlja Courtois

53. minuta – Livaja je dao odličnu loptu za Kovačića koji savršeno ostavlja za Brozovića čiji udarac brani Courtois

51. minuta – Lukaku je odložio za De Bruynea na rubu šesnaesterca čiji udarac, kao i kod prethodnog pokušaja Sose, odlazi daleko od gola

50. minuta – Zapucao je sada i Sosa iz velike daljine, ali lopta odlazi daleko od gola

50. minuta – Gvardiol je odlično odigrao za Kovačića koji puca s desetak metara s lijeve strane, ali Courtois paradom zaustavlja njegov pokušaj

49. minuta – De Bruyne je zbacio s desne strane te na drugoj vratnici pronašao Lukakua koji puca glavom, ali lopta odlazi točno u ruke Livakovića

45. minuta – Izbornik Belgije Martinez odlučio je u poluvremenu u igru uvesti Lukakua

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+4 minuta – Opasan centaršut Kramarića na deseta metara, tamo je Perišić ostao kratak za koji centimetar, a potom je u nastvku akcije zapucao i Juranović, ali lopta odlazi daleko od gola

45. minuta – Sosa je opalio s dvadesetak metara, ali njegov pokušaj odlazi daleko od gola

42. minuta – Dendoncker je prošao po desnoj strani, dao povratnu loptu na pet metara, ali srećom po Vatrene tamo nije bilo nikoga od igrača Belgije

39. minuta – Igra se u posljednjih nekoliko minuta odvija uglavnom na sredini terena bez pravih prilika s jedne ili druge strane

33. minuta – Sosa je uputio sjajan centaršut u samo srce kaznenog prostora, tamo je najviši u skoku bio Livaja, ali njegov udarac glavom otišao je iznad grede

27. minuta – Iako je Belgija imala dvije solidne prilike, Hrvatska je ta koja dominira susretom

26. minuta – Prvo je Kramarić pokušao probiti zadnju liniju Belgije na rubu šesnaesterca, a potom i Kovačić, ali bez uspjeha

18. minuta – Ipak, nakon pregledavanja snimke i suradnje s VAR-om, Tylor je označio zaleđe

15. minuta – Nakon gužve u kaznenom prostoru Kramarić je završio na travnjaku, a sudac Taylor je odmah pokazao na bijelu točku

13. minuta – Nova brza kontra Belgije, De Bruyne je dao za Mertensa koji je s desetak metara zapucao sjajnu prilku

11. minuta – Belgijci su složili opasnu kontru, lopta je stigla do Carrasca na lijevu stranu, ali njegov udarac iz blizine iskosa završio je u bloku

10. minuta – Pokušali su Belgijci jednim centaršutem na desetak metara od gola Vatrenih, ali Lovren i Livaković zajedničkim snagama zaustavljaju pokušaj ‘vragova‘

8. minuta – Hravatska je od početka utakmice nametnula svoj ritam i uglavnom je ona ta koja dominira u ovim trenucima

2. minuta – Kovačić se sjurio prema kaznenom prostoru, dao za Kramarića na desnoj strani, ali propala je solidna prilika za Hrvatsku

1. minuta – Hrvatska je izvela početni udarac, a Ivan Perišić se našao u prilici već nakon 11 sekundi utakmice! Pucao je veznjak Tottenhama, ali lopta je prošla pored vratnice

Izvor: Jutarnji List