fbpx
Josip Ivić najbolji strijelac sa 23 gola

Josip Ivić najbolji strijelac sa 23 gola

Josip Ivić, igrač HNK Rama, najbolji strijelac prvog dijela natjecanja u Omladinskoj ligi F BiH “Cenatar” i “Jug” sa nevjerojatna 23 gola, daleko ispred konkurencije.

Nastavlja se takmičenje u Omladinskoj ligi BiH “Centar” i “Jug”

Narednog vikenda (17/18.03.2018. godine) počinje drugi dio takmičenja u Omladinskoj ligi BiH grupa “Centar” i “Jug”

U grupi “Centar A” u kategoriji juniora vodeća je ekipa Olimpik iz Sarajeva sa 28 bodova, dok u kadetskoj konkurenciji prvo mjesto zauzima FK Radnik Hadžići sa 21 osvojenim bodom.

NK Iskra Bugojno sa 24 osvojena boda vodeća je ekipa u grupi “Centar B” za juniore, a u kadetskoj konkurenciji NK Novi Travnik sa također 24 boda.

 

U grupi “Jug” prvo mjesto na kraju prvog dijela takmičenja pripalo je ekipi HNK Stolac koji je osvojio 27 bodova, dok je kod kadeta vodeća ekipa HŠK Posušje sa 33 osvojena boda.

 

U grupi Centar A za juniore najviše golova postigao je Kozić Osman iz FK Sarajeva (11 golova), dok u kadetima sa akođer 10 postignutih golova vodi Šošić Madžid iz FK Željezničar.

 

Trenutno najbolji strijelac grupe Centar B za juniore je Čatić Berin iz NK Travnik sa 15 postignutih golova, a u kadetskoj konkurenciji prvo mjesto dijele Silajdžija Mirza (NK Novi Travnik), Karić Dženis (Travnik), Zlatić Benjamin (Travnik) i Mašić Zinedin (Iskra) koji su postigli po 9 zgoditaka.

Ivić Josip, igrač HNK Rama postigao je 23 gola u grupi Jug za juniore, a u kadetskoj konkurenciji najviše golova postigao je Jelčić Adriano iz HNK Čapljina (12 golova).

U anketi koju sprovodi Nogometni savez Federacije BiH a u kojoj učestvuju svi treneri klubova nakon prvog dijela takmičenja najviše glasova osvojili su sljedeći igrači:

Centar A – juniori

Perišić Petar (FK Sutjeska)

Jusupović Ajdin (FK Radnik)

Selmanović Belmin (FK Olimpik)

 

Centar A – kadeti

Šošić Madžid (FK Željezničar)

Subašić Sedad (FK Rudar K)

Bjeloš Dejan (FK Slavija)

 

Centar B – juniori

Alić Edin (NK Iskra)

Ivković Ernest (NK Iska)

Srkalović Sadmir (NK Borac)

 

Centar B – kadeti

Jakšić Hrvoje (NK Metalleghe)

Silajdžija Mirza (NK Novi Travnik)

Džemo Jasmin (NK Borac)

 

Jug – juniori

Stanković Rober (HNK Stolac)

Zrinušić Ante (HNK Tomislav)

Ljutić Haris (NK Troglav 1918)

 

Jug – kadeti

Pehilj Tarik (FK Velež)

Juričić Roko (HNK Brotnjo)

Bešlić Ivan (HŠK Posušje)

 

Nogometni savez Federacije BiH svim ekipama i igračima želi mnogo sreće u nastavku takmičenja.

 

Podijelite svoje mišljenje sa nama i ostavite komentar