• Košarkaši Rame unatoč borbenosti i dobroj igri nisu uspjeli savladati Mostarce

Košarkaši Rame unatoč borbenosti i dobroj igri nisu uspjeli savladati Mostarce

Košarkaši HKK Rama bili su domaćini ekipi HKK Mostar u drugom susretu  doigravanja za prvaka lige Košarkaškog saveza Herceg-Bosne. Utakmica je odigrana u srijedu 24. travnja 2024. godine u sportskoj dvorani u Prozoru pred velikim navijača.

Odmah na početku utakmice vidjelo se kako će to biti uzbudljiva utakmica. Rama je ušla otvoreno i borbeno te je vodila do pred kraj prve četvrtine. Gosti iz Mostara su na kraju prve četvrtine došli u prednost te je završena HKK Rama 22:24 HKK Mostar.

Druga četvrtina je bila napeta i uzbudljiva. Košarakaši Rame su dobrom igorom preuzeli vodstvo, no gosti iz Mostara su polovicom četvrtine preokrenuli rezultat. Nekoliko pogrešaka Rame je omogućilo HKK Mostar da zadrži vodstvo.  Na odor se otišlo s rezultatom 45:51.

U treću četvrtinu domaćini su dobro ušli, no nekoliko loše odigranih napada i obrana omogućilo je Mostarcima da zadrže prednost i završe treću četvrtinu s deset koševa prednosti 65:75.

Posljednja četvrtina je bila izrazito uzbudljiva. Vodstvo se mijenjalo u više navrata. Publika je bila na nogama. Pobjednik se odlučivao u zadnjim sekundama. U zadnjem napadu košarkaši Rame su imali prigodu ostvariti produžetke pa čak i pobjedu. Konačni rezultat je HKK Rama 91:93 HKK Mostar. Ovom utakmicom košarkaši Rame su se oprostili od obrane titule. No, svojom borbenošću i igrom pokazali su da su uvijek u vrhu i da im je tu mjesto.

U večerašnjoj uzbudljivoj utakmici presudila je koncentracija i fizička spremnost. Mostarci su znali iskoristi veliki dio pogrešaka domaćina.

Uz igrače Rame i publika je bila na pravoj razini. Još će ovi košarkaši ostvariti dobrih rezultata.