• Košarkašice HŽKK “Rama” su u finalu državnog prvenstva BiH

Košarkašice HŽKK “Rama” su u finalu državnog prvenstva BiH

Košarkašice HŽKK “Rama” plasirale su se na finalne državnog prvenstva Košarkaškog saveza BiH. Nakon što su pionirke HŽKK “Rama” na završnom turniru u Livnu osigurale prvo mjestu u Ligi mladih Košarkaškog saveza Herceg-Bosne za sezonu 2021./2022., plasirale su se u grupno natjecanje državnog prvenstva BiH.

“Rama” se našla u grupi s ŽKK “Konjic” i KK VBS “Teslić”, a dalje prolazi samo jedna ekipa. Nakon što je ekipa iz Teslića odustala od natjecanja “Rami” je ostalo na domaćem terenu pobijediti ekipu iz Konjica i plasirati se u polufinale državnog prvenstva.

Utakmica se igrala od 14 sati u Gradskoj sportskoj dvorani u Prozoru. Košarkašice “Rame” publici su priuštile napetu i uzbudljivu košarkašku poslasticu sve do zadnje minute susreta.

“Djevojke sada očekuje finalni turnir prvenstva BiH. Tako da minimalno možemo očekivati brončanu medalju. Djevojke su malo podlegle pritisku, ulog je velik. Mislim da nisu dale niti 30 posto onoga što zaista mogu. Bilo je tu dosta stresa, a utakmica je bila s dosta pogrešaka. Na kraju smo ipak u zadnjoj minuti uspjeli okrenuti rezultat i nadam se da smo zasluženo u završnici prvenstva BiH”, kazao je za Ramski Vjesnik trener HŽKK “Rama” Marinko Palinić Cicek.

Gošće iz Konjica prvu četvrtinu otvaraju samouvjereno i vidljivo bolje na terenu. Kod domaćih košarkašica se osjeća pritisak i nervoza, pa se na kratki odmor odlazi rezultatom 16:21 za ŽKK “Konjic”. “Rama” je u drugoj četvrtini mnogo uvjerljivija pa razliku smanjuje na 27:28. Treću četvrtinu susreta obilježio je veliki broj promašaja na obje strane. “Rama” posebno ne uspijeva realizirati koševe iz kontranapada, lopta jednostavno neće u koš. Ekipe na odmor odlaze rezultatom 35:38.

U posebno napetoj završnici “Rama” dolazi do izjednačenja od 51:51, a zatim u završnim minutama susreta prelazi u vodstvo. Susret završava rezultatom 56:54. Košarkašice HŽKK “Rama” tako su se plasirale na završni turnir prvenstva BiH s preostale dvije ekipe iz drugih grupa.