• “Kraljice šoka” ispisuju povijest hrvatskog ženskog rukometa plasmanom u polufinale Eura

Hrvatska je napravila pravo čudo! Hrvatske rukometašice pobijedile su u odlučujućem susretu Njemačku 23-20 i plasirale se u povijesno polufinale Europskog prvenstva.

Čudo, čudo, čudo! Kako drugačije opisati nevjerojatne Hrvatice? Po prvi put u povijesti naše rukometašice će igrati polufinale Eura!

Bila je ovo još jedna potvrda da je ovo za nas turnir iz snova. Hrvatice su nakon Mađarske, Nizozemske, Srbije i Rumunjske srušile još jedne favoritkinje i upisale se u povijest.

A kada znamo da su na posljednja dva Eura bile posljednje, s pravom možemo reći da je ovo najveća senzacija u povijesti hrvatskog rukometa!

Croatia vs Germany

Posljednji put je Hrvatska u drugoj fazi igrala 2012. godine u Londonu, a Nenad Šoštarić je u Danskoj pokazao kakvu snagu hrvatski ženski rukomet ima.

Naše rukometašice su došle u Dansku bez ikakvog pritiska. Došle su igrati rukomet, uživati u njemu i pokazati se u najboljem svjetlu. To i rade i svi ovi rezultati su posljedica toga.

Fantastična timska kemija koju je stvorio izbornik Nenad Šoštarić dok većina javnosti nije ni znala da se igra prvenstvo u Danskoj. Radio je u tišini i napravio čudo. Čudo nad čudima jer ovo se drugačije ne može opisati.

Sam početak susreta bio je preslika svih prethodnih. Naše igračice su brzale u napadu i prelagano primale golove. Sve dok Tea Pijević nije zaključala svoj gol, a izbornik Šoštarić izbetonirao našu obranu.

Igralo se gol za gol većinu prvog poluvremena, a Njemačka je posljednji gol iz igre u prvom dijelu zabila u 13. minuti! Poslije toga su zabile čak šest sedmeraca i uspjele držati egal s raspoloženim Hrvaticama. Ali ne zadugo.

Naše rukometašice su već pokazale da je njih najbolji period kraj prvog dijela i početak drugog. I opet smo u tome periodu uništili protivnika. Više od devet minuta Njemačka nije znala za gol u drugom poluvremenu, a Hrvatska je napravila 5-0 i to je bio trenutak koji je odlučio pobjednika.

Držali smo prednost do kraja i došli do čudesnog plasmana u polufinale!

Fantastična Tea Pijević izludila je Njemačku i skupila čak 16 obrana! A utakmicu za pamćenje odigrala je i Ana Debelić koja je utrpala šest golova, većinu njih u presudnim trenucima. Četiri je zabila Ćamila Mičijević, a po tri Josipa Mamić i Valentina Blažević.

Hrvatska je tako, uz Norvešku, osigurala polufinale. Sada nam slijede dva dana odmora, a onda u petak idemo na Rusiju ili Dansku.

/Izvor: 24sata.hr/