• Kramarić s dva gola odveo Hrvatsku u dodatne kvalifikacije

Kramarić s dva gola odveo Hrvatsku u dodatne kvalifikacije

Izbornik Dalić odlučio je Luki Modriću dodijeliti novu ulogu. On večeras igra ofenzivnije, ispred Badelja i Rakitića.

Hrvatska je izabrala trnovit  put koji je morala  proći da bi izborila put u dodatne kvalifikacije. Golovima Andreja Kramarića u Kijevu pobijedila je 2-0 i čeka ždrijeb playoffa 17. listopada gdje će biti nositelj.

Dalićeve promjene

Promijenio je Dalić dosta stvari u odnosu na svog prethodnika. Iz momčadi je izbacio Pivarića, a na njegovu poziciju lijevog beka stavio Vrsaljka. Vidu je pomaknuo na desnog beka, dok su stoperski par činili Mitrović i povratnik Lovren. No, najveća Dalićeva promjena bila je što je Modrića s mjesta defenzivnog veznog pomaknuo na poziciju desetke, odmah iza Mandžukića koji je bio jedina špica.

Zanimljivo, Dalić je utakmicu vodio u trenirci, i to iz vrlo jednostavnog razloga. Pošto je uz sebe imao samo jednog pomoćnika, trenera vratara Marijana Mrmića, hrvatski je izbornik sam morao voditi zagrijavanje. Ševčenko je pak u odijelu promatrao kako mu trojica pomoćnika vode zagrijavanje. Utakmicu su obje reprezentacije otvorile vrlo ofenzivno, odmah pokazale da ih zanima samo pobjeda. Već u 49. sekundi bilo je opasno pred vratima domaćina, no ukrajinski stoper u zadnji je čas ubačaj Perišića skinuo s Mandžine glave i loptu izbacio u korner. A u 24. minuti zamalo šok za naše. Ukrajinac Matvijenko je pucao s 30-ak metara, a Subašiću je lopta ispala iz ruke, te zamalo završila u golu.

Domaćini su iz daljine opet zaprijetili u 29. minuti, no Štepanenkova bomba s 25 metara završila je tik uz vratnicu. U tim trenucima hrvatska je obrana bila na konopcima, a samo nas je sreća sačuvala u 32. minuti, kada je Konopljanka s 5 metara loptu glavom poslao izvan okvira vratiju.

Krama junak

Vikao je u tim trenucima Dalić s ruba trenerskog prostora, emotivno proživljavao našu svaku izgubljenu loptu ili krivo dodavanje. A bilo ih je… Naši su se pribrali tek u posljednjih 7-8 minuta prvog poluvremena, no generalno, u prvih 45 minuta naša igra uopće nije funkcionirala, imali smo puno problema u organizaciji igre. Jednostavno naša reprezentacija nije izgledala dobro, a uz puno smo sreće na odmor otišli s 0:0. Ostalo nam je jedno poluvrijeme, može li Hrvatska nakon svega vidjeti dodatne kvalifikacije.

Bolje smo otvorili nastavak, bili agresivniji, Ukrajinci su se povukli u svoj kazneni prostor. I svu smo tu nadmoć naplatili u 62. minuti. Luka Modrić, naš čarobnjak, naš virtuoz je ubacio loptu, najviše je skočio Andrej Kramarić i lijepo trzno glavom te zabio za vodstvo. Još jednom je taj tihi dečko, a odličan nogometaš u 70. minuti uspio loptu pospremiti iza Pjatova. Zabio je dečko koji Dinamu nije valjao, kojeg je Kek preporodio, koji je u Bundesligi sazrio. Nije potpisao za tatinu agenciju i morao je okolnim putem doći do zvijezda. Ali kada znaš igrati, kada vjeruješ u sebe i svoje mogućnosti, kada imaš klasu sve te to na kraju ipak negdje nagradi u životu.