• Nogometaši HNK “Rama” novu sezonu otvorili remijem protiv HNK “Grude”

Nogometaši HNK “Rama” novu sezonu otvorili remijem protiv HNK “Grude”

Nogometaši HNK “Rama” i HNK “Grude” remizirali su svoju prvu utakmicu u novoj sezoni Druge lige FBiH – Skupina Jug.

Utakmica je odigrana na stadionu “Luka” u Prozoru po dosta ugodnom vremenu i uz veliki broj domaćih navijača.

Gosti iz Gruda su jednim iznenadnim prodorom već u drugoj minuti poveli s 1 prema 0. Nogometaši “Rame” kao da su ušli bojažljivo u utakmicu, no kako je vrijeme odmicalo postajali su sve silovitiji i opasniji. Stalnim pritiskom stigli su do izjednačenje golom Marka Zadrića.

Pritisak domaćih nogometaša prenio se i u drugo poluvrijeme. Nizale su se poluizgledne i izgledne prilike, no, gosti su se obranili ili u nekim prigodama jednostavno nije bilo sreće.  U jednom silovitom prodoru kroz obranu i šesnaesterac gostiju Maria Budimira, igrača HNK “Rama”, stvorila se veoma izgledna prilika. No, ta prilika će ostati zapamćena kao dosta diskutabilna je li bio kazneni udarac.

Pritisak se nastavljao bez promjene rezultata. Već u samom finišu utakmice gosti su imali jednu veoma dobru prigodu koju ipak nisu realizirali. U sudačkoj nadoknadi vremena domaćini su imali slobodan udarac na ivici šesnaesterca koji nisu pretvorili u pobjednički pogodak.

Konačni rezultat je ostao HNK “Rama” 1:1 HNK “Grude”.  No, domaći nogometaši rame su ostavili ipak dobar dojam igre, ali i neke prigode za analizu što će zasigurno u sljedećim utakmicama pretvoriti u pogotke.