• Nogometaši HNK “Rama” pobjedom otvorili drugi dio sezone

Nogometaši HNK “Rama” pobjedom otvorili drugi dio sezone

Nogometaši HNK Rama ugostili su  NK Slogu iz G. Vakufa -Uskoplja i slavili su rezultatom 3:1 nošeni na krilima Marija Budimira koji je postigao svoj hat-trick.

Utakmica se igrala na stadionu Luka u Prozoru. Domaći nogometaši su ušli u utakmicu s dosta optimizma i naboja te su stvarali pritisak i nekoliko izglednih prilika što je kod gostiju pomalo stvaralo nervozu.

Od prigoda treba svakako izdvojiti gredu koju je pogodio Marko Zadrić iz slobodnog udarca. No, zgoditak je postigao tek u završnici prvog poluvremena Mario Budimir. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

Na početku drugog poluvremena odmah se osjetilo da su se gosti malo konsolidirali te su započeli sa stvaranjem prigoda. Međutim, mladi ramski nogometaši su bili i dalje jedinstveni, te su nastavili djelovati kao tim i stvarali gol šanse, a Mario Budimir je bio neumoljiv te je postigao i drugi pogodak.

Nakon igranja rukom u svom kaznenom prostoru sudac je pokazao na bijelu točku. Egzekutor i neumoljivi strijelac je ponovno bio Mario Budimir koji je danas odigrao jednu od svojih najboljih utakmica i zato ne čudi da je na njemu napravljeno najviše prekršaja.

Nedugo nakon trećeg pogotka gosti su smanjili iz odličnog slobodnog udarca. Golman domaćina Kaltak protegao se no, to je bilo nedovoljno da obrani odličan udarac.

U nastavku u domaćini stvorili još nekoliko izglednih prilika, a Bruno Ramljak nije uspio realizirati izvrsnu priliku.

Sastav HNK “Rama” je danas izgledao nešto drugačije. Pod vodstvom trenera Stipe Babića na terenu su se našli brojni mladi igrači, osjećala se borbenost i igrali su nogomet. Bilo je i nekoliko pogrešaka koje se mogu pripisati terenu koji je velikim dijelom bio smrznut i neravan.

Ukoliko HNK “Rama” bude u narednim utakmicama djelovala ovako kao tim i nastave svoju borbenost zasigurno mogu jurišati prema samom vrhu tablice.